ελληνικά  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Literární soutěž pro české děti žijící v zahraničí

(Archivní článek, platnost skončena 01.03.2019 / 15:00.)


Festival Literární Františkovy Lázně ve spolupráci s městem Františkovy Lázně a časopisem Krajánek vyhlašují literární soutěž pro české děti žijící v zahraničí.

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ

Krajánci pro 20. ročník festivalu Literární Františkovy Lázně

Festival Literární Františkovy Lázně ve spolupráci s městem Františkovy Lázně a časopisem Krajánek vyhlašují literární soutěž pro české děti žijící v zahraničí.

Témata soutěže:

  • Co pro mne znamená Česká republika (proč tam rád/a jezdím, na co nebo na koho se těším, co rád/a v Čechách dělám, bez čeho si návštěvu Čech neumím představit, pohádka o Čechách, ...)
  • Objevuji Františkovy Lázně (proč bych se chtěl/a podívat do Františkových Lázní, kdo je František, zkoumám Františkovy Lázně a okolí, pohádka o Františkových Lázních, záhada Františkových Lázní, ...)

Kategorie: A) 7-10 let, B) 11-15 let

Rozsah a forma: Fantazii se meze nekladou, pojetí tématu je volné a záleží čistě na malých autorech. Práce může mít formu poezie (rozsah 1 báseň) nebo prózy (půl - jedna strana A4). POROTA: Lenka Kanellia, Klára Smolíková, Vhrsti

Uzávěrka: 15. 10. 2017

Kam zaslat práce: casopiskrajanek@gmail.com    do předmětu uveďte Literarni soutez.
V emailu nezapomeňte uvést jméno, věk, adresu v zahraničí, telefon pro komunikaci a komunikační adresu v ČR pro zaslání cen.

Ceny:

Absolutní vítěz získá DVĚ letenky (autor + doprovodná osoba) a ubytování ve Františkových Lázních v termínu 8. 11. - 12. 11. 2017.

Vítěz každé kategorie získá věcné ceny a hlavní cenu města Františkovy Lázně. Vítězná díla a další vybraná díla dle uvážení poroty budou zveřejněna v časopise Krajánek