english  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dlouhodobé vízum v případě vypršení platnosti oprávnění k pobytu (dlouhodobého víza, dlouhodobého či trvalého pobytu) na území ČR

Velvyslanectví ČR v Baku může do cestovního dokladu cizince na jeho žádost vyznačit dlouhodobé vízum v případě, že mu vypršela platnost oprávnění k pobytu (dlouhodobého víza, dlouhodobého či trvalého pobytu) na území ČR a cizinec má přitom podánu žádost o prodloužení platnosti dosavadního oprávnění k pobytu, o níž dosud nebylo rozhodnuto, zatímco platnost tzv. překlenovacího víza, na jehož základě vycestoval z území ČR, již vypršela.

Toto dlouhodobé vízum umožňuje žadateli dostavit se na území ČR k převzetí oprávnění k pobytu.

Žadatel předloží pouze cestovní doklad (a kopii jeho první strany), do kterého má být dlouhodobé vízum vyznačeno, kopii posledního platného pobytového oprávnění (dlouhodobého víza, karty dlouhodobého či trvalého pobytu), 1 fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm a  vyplněný formulář žádosti o dlouhodobé vízum. Doporučujeme přiložit i kopii potvrzení o podání žádosti o prodloužení dlouhodobého víza či dlouhodobého nebo trvalého pobytu na území ČR, vystaveného MV ČR. Podání žádosti o tento typ víza je bezplatné.

přílohy

Application form for long-stay visa 533 KB PDF (Acrobat dokument) 5.10.2018