english  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vízum do Ázerbájdžánu i elektronicky

Od ledna 2017 je možné o vízum do Ázerbájdžánské republiky požádat elektronickou cestou a to na webu https://evisa.gov.az/. Jedná se o systém ASAN Visa - zjednodušený vízový proces pro vybrané země, mezi které patří i Česká republika.
 

Pro získání víza je nutné vyplnit dotazník s osobními údaji na již zmíněném webu, naskenovat stránku cestovního pasu s fotografií a kreditní kartou, zaplatit 23 dolarů (20 dolarů za vyřízení víza systémem ASAN Visa, tři dolary je poplatek za zpracování žádosti).

Elektronické vízum bude vyřízeno během tří pracovních dnů a zasláno na mailovou adresu uvedenou žadatelem. Elektronické vízum je nutné vytisknout a spolu s cestovním pasem je předložit na hraničním přechodu Ázerbájdžánské republiky.

Žádosti mohou být podány pro jednu osobu, rodinu (min. 2 osoby, max. 10 osob) i pro skupinu osob (min. 10 osob, max. 300 osob).

Platnost pasu musí o tři měsíce přesahovat datum skončení platnosti víza. Je třeba zdůraznit, že e-vízum je uděleno vždy jednorázově a na dobu 30 dnů. O vízum, zprostředkovávané  ASAN je nutné požádat minimálně 3 pracovní dny před předpokládaným vstupem na území Ázerbájdžánské republiky.

O ostatní typy víz je nutné žádat přímo na Velvyslanectví Ázerbájdžánské republiky v Praze.