english  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prorektor Vysoké školy ekonomické navštívil Baku

Řadu vysokých i středních škol v České republice navštěvují studenti z Ázerbájdžánu, kteří v zemi nacházejí kvalitní vzdělání za rozumnou cenu. Navíc je láká i možnost studovat na vysokých školách bez školného, pokud zvládnou přijímací zkoušky v českém jazyce.

České školy se přílivu zahraničních studentů, nejen nebrání, ale naopak usilují o jeho zintenzívnění. Jednou ze škol, kam míří nejvíce zahraničních studentů z postsovětského prostoru je Vysoká škola ekonomická. Není proto divu, že její prorektor Jakub Fischer, v doprovodu svého otce - významné osobnosti v oboru statistiky Jana Fischera, navštívil ve dnech 4.-6. října 2017 Baku, aby představil nejen VŠE, ale i nový program -Master of Statistics- který universita připravila pro zájemce o tento obor.

Během pobytu v Baku "statistický tandem" navštívil Státní statistický výbor Ázerbájdžánu, kde jednal s jeho předsedou Tahirem Budagovem a po té následovalo setkání s prorektorem Ázerbájdžánské diplomatické akademie Farizem Ismajlzadem.  Jednání s  rektorem Ázerbájdžánské státní ekonomické univerzity Adalatem Muradovem  a děkanem Ekonomické fakulty  Státní bakuské university Zejnalem Hasanalijevem bylo následně doprovozeno dvojpřednáškami pro studenty obou univerzit.

Vystoupení obou odborníků bylo následováno živou diskusí, která naznačila nejen zájem obor, ale i o studium v České republice.