english  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MPO
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika jako perspektivní partner pro vznikající ázerbájdžánský letecký průmysl

Ve světě nenajdeme mnoho států, které by se mohly pochlubit zvládnutím plného cyklu letecké výroby, tedy procesu vedoucího od projekčních prací, přes konstrukci prototypu až k sériové výrobě. Česká republika je jedním z plnoprávných členů tohoto exkluzivního klubu, jenž si udržuje schopnost vyrábět nejen malá sportovní letadla, ale i vojenské a dopravní stroje nepřetržitě od roku 1919. Právě proto si ázerbájdžánská strana vybrala Českou republiku jako možného partnera pro svůj vznikající letecký průmysl. Nelehký úkol představit celou bohatou historii a hlavně současnost české letecké konstrukční školy se pak stal hlavním cílem týdenní prezentace, kterou pro ázerbájdžánské odborníky zorganizovalo společnými silami Ministerstvo zahraničních věcí, Ministerstvo průmyslu a obchodu a agentura CzechTrade.
 

Akce, která se uskutečnila pod hlavičkou Projektu na podporu ekonomické diplomacie, se zúčastnili zástupci nejdůležitějších hráčů na poli ázerbájdžánského civilního letectví – leteckých společností AZAL, Silkway a bakuského letiště Hejdara Alijeva. Za dobu svého pobytu v ČR od 1. do 7. září 2019 měli ázerbájdžánští účastníci možnost podrobně se seznámit s nabídkou celé řady českých firem v oblasti jak hotových letounů domácí provenience, tak i v oblasti rozličného vybavení či výcvikových kurzů bezprostředně souvisejících s leteckým provozem.

Kromě praktických ukázek letecké techniky včetně návštěvy Leteckého muzea ve Kbelích čekalo na účastníky oficiální přijetí u pana náměstka Vladimíra Bärtla na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. O zbývající část programu návštěvy se postarala jednání s firmami, jejichž výčet zahrnuje: AERO Vodochody AEROSPACE a.s., Aircraft Industries a.s., Czech Aviation Training Centre s.r.o., DOVA Aircraft s.r.o., HTP Ostrava CZ a.s., LOM Praha s.p., MESIT Aerotrade a.s., MPI Group s.r.o., PRAGA Avia s.r.o., ZALL JIHLAVAN Airplanes s.r.o., ZLIN Aircraft a.s.

letecký PROPED_1

letecký PROPED_1

Letecký PROPED

Letecký PROPED

letecký PROPED_2

letecký PROPED_2

 

OK LUR 22

OK LUR 22