english  по-русски  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Creative Commons
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sezóna veletrhů v Baku začíná v květnu

I v tomto roce bude jaro v Ázerbájdžánu věnováno zemědělským, dopravním a energetickým tématům. Letošními novinkami bude zaměření na Smart Agro a nový název tradičního červnového energetického veletrhu (Baku Energy Week). Všechny veletrhy budou podpořeny příslušnými ministerstvy.

Třetí květnový týden bude v Baku věnován zemědělskému sektoru. V termínu od 18. do 20. května 2022 se v bakuském Expo Center pod záštitou Ministerstva zemědělství Ázerbájdžánu uskuteční 15. výroční ázerbájdžánská mezinárodní zemědělská výstava Caspian Agro společně s 27. mezinárodní potravinářskou výstavou InterFood Azerbaijan. Tento rok bude hlavní pozornost věnována inovacím, digitalizaci zemědělství a také efektivnímu využívání vody.

Nejvýznamnější akce, Baku Energy Week, zahrnující několik spojených akcí se uskuteční v termínu 1. až 3. června 2022. Součástí bude 27. mezinárodní výstava Caspian Oil & Gas, 10. výroční veletrh Caspian Power International Power and Renewable Energy a Baku Energy Forum. Baku Energy Week se bude konat s oficiální podporou Ministerstva energetiky Ázerbájdžánu a ropně-plynové společnosti SOCAR.

Baku Energy Forum se bude konat 2. a 3. června 2022. Akce ještě pod názvem Caspian Oil Conference díky svému dosahu získala v průběhu let status platformy pro diskusi o hlavních výzvách energetického odvětví. Baku Energy Forum rozšíří portfolio témat pro diskuzi o další energetické segmenty zahrnující nové trendy v sektoru, výzvy a příležitosti při transformaci využívání různých druhů energie, či snižování uhlíkové závislosti.

Zároveň s Baku Energy Week se uskuteční 19. kaspická mezinárodní výstava dopravy, tranzitu a logistiky Translogistica a 10. výroční kaspická mezinárodní výstava silniční infrastruktury a veřejné dopravy Road & Traffic. Výstavy budou ideální příležitostí k setkání s vedoucími pracovníky a specialisty firem působících v oblasti železniční dopravy, námořního průmyslu, letectví, komerční dopravy a dopravních a logistických služeb.  I tyto veletrhy budou podporovány ázerbájdžánskou státní správou, v tomto případě Ministerstvem digitálního rozvoje a dopravy Ázerbájdžánu.

Velvyslanectví České republiky v Baku společně se Zahraniční kanceláří CzechTrade v Baku připravuje podnikatelskou misi na Baku Energy Week. Zájemci o účast na misi z řad českých společností se mohou přihlásit do 18. dubna 2022 skrze obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví České republiky v Baku (commerce_baku@mzv.cz) nebo zástupce kanceláře CzechTrade v Baku pana Levana Bokeriu (levan.bokeria@czechtrade.cz).