česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vedoucí ZÚ ČR v Bamaku předal diplom maliskému účastníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

V roce 2020 proběhl další ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice a vůbec poprvé se jí díky zapojení českého velvyslanectví v Mali zúčastnili také mladí umělci z této západoafrické země.

Ze tří desítek zaslaných prací vybrala porota šestnáctiletého studenta umělecké školy Institut National des Arts v Bamaku, kterému minulý týden poblahopřáli a předali čestné uznání ředitel školy Amadou Lougué , vedoucí českého zastupitelského úřadu v Bamaku Robert Kopecký a jeho zástupce Miroslav Bálint.

Tématem už 48. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice, se stala „Krajina“.

„Vítězná práce je typicky maliská a poetická. Mísí se v ní realita skutečná i snová,“ hodnotí vítěznou práci z Mali Robert Kopecký.

Lidická výstava se z původně národní přehlídky za téměř půlstoletí existence stala největší mezinárodní dětskou expozicí na světě, které se každoročně účastní desetitisíce dětí.

Mali se v roce 2020 ale zapojilo vůbec poprvé.

S nápadem účasti přišli kurátorka výstavy Stanislava Doleželová a právě vedoucí zastupitelského úřadu Robert Kopecký.

Ten oslovil ředitele umělecké školy Institut National des Arts v Bamaku pana Amadou Lougué a za tři týdny už do České republiky putovaly dvě desítky výtvarných prací.

Z nich porota vybrala malbu šestnáctiletého studenta a udělila mu čestné uznání.

„Jedním z hlavních úkolů českého zastupitelského úřadu, který v Mali funguje už déle než rok, je rozvinout civilní prvek – ať už se jedná o podporu vzájemného obchodu a investic, přes školství, sport či právě kulturu. Mali má v této oblasti rozhodně co nabídnout,“ vysvětlil Robert Kopecký.

Předání diplomu v INA

Předání diplomu v INA

 

Předání diplomu v INA

Předání diplomu v INA

Předání diplomu v INA

Předání diplomu v INA

Předání diplomu v INA

Předání diplomu v INA

Předání diplomu v INA

Předání diplomu v INA