česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování do Laosu

S výjimkou případných komerčně-repatriačních či ad hoc charterových letů stále neexistuje letecké spojení z/do Laosu. Vstup cizinců za účelem turistiky je nadále zakázán.

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

Rozcestník Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestování do zahraničí

2. VSTUP DO LAOSU A TRANZIT:

S výjimkou případných komerčně-repatriačních či ad hoc charterových letů stále neexistuje letecké spojení do Laosu.

Vstup cizinců do Laosu za účelem turistiky je stále zakázán. Mezinárodní letecká doprava je nadále zastavena. Uzavřeny zůstávají i všechny pozemní hraniční přechody.

Od 20.3. je pozastaveno vydávání všech typů víz na příletu, na zastupitelských úřadech Laosu v zahraničí i elektronická e-visa.

Ve výjimečných případech lze vystavit vstupní vízum s jiným účelem návštěvy, než je turistika (primárně obchodní či pracovní účel). Příslušná zvoucí organizace musí o vstup písemně požádat Ministerstvo zahraničních věcí Laosu. Při následném vstupu na území Laosu je třeba předložit potvrzení o negativním RT-PCR testu na covid-19 ne starší než 72 hodin, vyplnit zdravotní deklaraci, podstoupit změření tělesné teploty a u imigrační přepážky dodržovat odstup 1-2 metrů. Po vstupu na území Laosu jsou všem osobám odebrány vzorky na covid-19 a nařízena 14ti denní karanténa v k tomuto účelu určených hotelech či centrech.

3. DOPRAVA:

V současné době stále neexistuje pravidelné letecké spojení z/do Laosu. Výjimkou jsou pouze nepravidelné chartrové lety. Vnitrostátní letecká i pozemní doprava byla již obnovena.

4. OPATŘENÍ:

Nouzový stav byl v Laosu ukončen dne 17. 5. 2020. Od té doby jsou postupně uvolňována hygienická omezení zavedená v souvislosti s pandemií covid-19. Otevřeny jsou již úřady, vybrané školy, obchody, restaurace, služby.  Nadále je vyžadováno dodržování zásad social distancing.

Informační linka v souvislosti s covid-19:  +856 20 5406 6777 a Hotline – 166. Doporučuje se volat na tyto linky před samotnou návštěvou nemocnice a svůj stav konzultovat telefonicky. Možná opatření typu domácí karantény či izolované karantény jsou určována podle cestovatelské historie, nikoliv na základě (ne)existence symptomů nákazy.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Ochranné opatření pro vstup do Laosu

Ministerstvo zahraničních věcí Laosu

přílohy

Ochranné opatření pro vstup do Laosu 632 KB PDF (Acrobat dokument) 27.8.2020