česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České luxusní sklo v Thajsku

Výrobky českých sklářů se tradičně těší mezi Thajci velké oblibě. Nejde přitom jen o dekorativní či stolní sklo, ale také o instalace svítidel na několika prestižních místech v Bangkoku. Pozici českých sklářů v Thajsku pak nově posílilo otevření luxusního obchodu nabízejícího výrobky karlovarského Moseru. Příležitostí pro další průnik na místní trh bude online platforma Czech Business Center.
 

Výrobky českých sklářů se tradičně těší velké oblibě mezi Thajci a náš křišťál patří k jednomu ze symbolů České republiky v jejich očích. Je i jedním z tradičních vývozních artiklů a oblíbeným suvenýrem desítek tisíc thajských návštěvníků především Prahy a Karlových Varů. České sklo je i hlavním lákadlem českého stánku během každoročních charitativních bazarů pořádaných v Bangkoku thajským Červeným křížem.

V posledních letech se stále častěji čeští skláři prosazují v segmentech luxusního a designového zboží, jak o tom svědčí úspěšné a prestižní instalace výrobců jako Lasvit nebo Preciosa Lighting. Ani současná pandemie nezastavila realizaci a přípravu dalších rezidenčních a komerčních nemovitostí. Naopak roste tlak na odlišení se od konkurence, což u nových projektů určených pro vyšší tržní segment otvírá šanci pro naše dodavatele designových řešení. Totéž platí také pro hotely v souvislosti se znovuotvíráním se Thajska příjezdovému cestovnímu ruchu. To jde totiž ruku v ruce se snahou o rebranding Thajska jako destinace a zvýšení podílu movitější a náročnější klientely vyžadující luxusní zázemí a služby.

Jedním z hotelů, který už splňuje všechny požadavky, je i Mandarin Oriental v Bangkoku nesoucí silnou českou stopu. Právě v něm jsou instalace Preciosy. Je potěšitelné, že český prvek byl ještě posílen, když v prostorách hotelu byl dne 10. listopadu 2021 slavnostně otevřen obchod „The Prestige - Luxury Tableware“, zaměřený na luxusní „Arts de la Table“ - prestižní nápojové a stolní kolekce a interiérové dekorace a doplňky. Je proto jen přirozené, že mezi světovými značkami jako Bernardaud, Christofle, Daum, Forges De Laguiole, Jaune De Chrome & JL Coquet nebo Jars Paris figuruje také karlovarský Moser. Tento tradiční výrobce tak získal ve spolupráci s místním partnerem první prodejní galerii v Thajsku.

Novou cestu pro průnik našich výrobců skla, křišťálu či porcelánu na thajský trh a výhledově i do širšího regionu v krátké době nabídne připravovaná a v Thajsku provozovaná digitální platforma Czech Business Center. Ta umožní českým firmám online prezentaci a prodej výrobků přímo thajským zákazníkům. České firmy budou kromě toho moci využít stálou expozici českých výrobků v hlavním obchodním centru Central Floresta na Phuketu.

Marek Libřický, velvyslanec, Velvyslanectví ČR v Bangkoku

Galerie


Moser_Bangkok