česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © pixabay.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Špičková thajská firma Indorama Ventures posiluje svou mezinárodní pozici akvizicemi v ČR

(Archivní článek, platnost skončena 31.01.2021.)

Akviziční kroky firmy Indorama Ventures PCL se v posledních měsících intenzivněji zaměřily na ČR, která podle sdělení managementu firmy tvoří důležitý prostor pro budoucí expanzi firmy a upevnění její pozice na celosvětovém trhu. Její kroky potvrzují rostoucí povědomí thajských společností o příležitostech, které se v ČR z investičního hlediska nabízí. Ukazují také na vysokou úroveň českých výrobních podniků a ceněnou kvalitu pracovních sil, které zahraniční firmy v ČR při svých úvahách o další expanzi v zahraničí velmi dobře vnímají.

Firma Indorama Ventures Public Company Limited je thajská akciová společnost kotovaná na thajské burze SET (ticker IVL.TB) a patří mezi přední petrochemické výrobce s výrobními podniky a pobočkami (94 provozoven) v 31 zemích na čtyřech kontinentech (Afrika, Asie, Evropa, Severní Amerika). Zabývá se především výrobou polymerů, syntetických vláken a obalových materiálů, které jsou dále využívány v nejrůznějších odvětvích (automobilový průmysl, potravinářství, kosmetika apod.). Celosvětově firma zaměstnává bezmála 17 tis. lidí, hlavní sídlo má v Bangkoku a patří k největším výrobcům PET na světě (ovládá 20 % celosvětového trhu). Aktuální konsolidovaný obrat celé skupiny dosáhl za poslední tři čtvrtletí roku 2018 přibližně 10 miliard USD. Firma také výrazně investuje do výzkumu - provozuje celosvětově 11 výzkumných středisek a je držitelem více než 560 patentů.

V květnu roku 2017 prostřednictvím akvizice skupiny Glanzstoff Industries firma získala pod svou kontrolu podnik Glanzstoff Bohemia s.r.o. V  roce 2018 došlo ke konci října již k přímé akvizici akciové společnosti Kordárna, a.s., aby na konci listopadu byla dokončena akvizice rakouské skupiny Schoeller Spinning Group, pod kterou spadá podnik Schoeller Křešice s.r.o. Firma těmito kroky v ČR získala během necelých dvou let významné postavení pro výrobu a dodávky průmyslových vláken a textilií, izolačních materiálů, látek a prostředků pro oděvnictví a posílila svou pozici významného dodavatele pro zákazníky v sektorech automobilového, leteckého a oděvního průmyslu. K jejím největším zákazníkům a odběratelům patří například výrobci pneumatik (Pirelli, Goodyear, Continental, Bridgestone, Michelin), automobiloví výrobci (BMW, Mercedes-Benz, Volvo), letecké společnosti (Emirates, Singapore Airlines, Qatar Airways, Cathay Pacific) a další výrobci především z oděvního průmyslu (Chanel, Valentino, CT Dior, Gucci, Luis Vuitton, Bottega Veneta, Vivienne Westwood, Saint Laurent).

Skupina Indorama Ventures

Skupina Indorama Ventures

 

Ing. Jan Špiler, vedoucí ekonomického úseku, velvyslanectví ČR v Bangkoku