česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Indorama Ventures
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Thajská Indorama Ventures posílila svou přítomnost v České republice

Thajský petrochemický gigant Indorama Ventures svou investicí do závodu na recyklaci PET lahví posílil svou, již tak silnou pozici v České republice. Jedná se o čtvrtou akvizici jednoho ze světových leaderů u nás.

Thajská skupina Indorama Ventures ke konci února dokončila proces akvizice 85% podílu společnosti UCY Polymers CZ, s.r.o. Indorama Ventures, největší světový producent recyklovaného PET pro výrobu lahví, tímto krokem navýšil svou kapacitu o 1,12 mld. PET lahví pro recyklaci, resp. o 40.000 tun recyklovaných PET vloček pro dodávky do výroby lahví po Evropě.

Pro thajský petrochemický gigant se jedná o investici do již čtvrtého výrobního podniku v České republice. Společnost již dříve zakoupila Schoeller Křešice, Kordárnu Plus ve Velké nad Veličkou a lovosickou Glanzstoff Bohemia.

Společnost je jedním z nejvýznamnějších propagátorů a také realizátorů oběhového hospodářství, které patří mezi priority i thajské vlády. Indorama Ventures celkově působí ve 33 zemích, kde vlastní 125 výrobních závodů. Ke konci roku 2021 vykázala příjem ve výši 14,6 mld. USD.

Marek Libřický, velvyslanec, Velvyslanectví ČR v Bangkoku