česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva č. 1/2023 k předložení návrhů projektů PROPEA

Ministerstvo zahraničních věcí ČR nabízí českým firmám k využití další nástroj ekonomické diplomacie pro usnadnění jejich fungování na vzdálených trzích - tzv. projekty na podporu ekonomických aktivit v zahraničí (PROPEA).

V rámci projektů PROPEA poskytují akreditované expertní subjekty působící dlouhodobě v zahraničí s podporou ZÚ služby ekonomické diplomacie českým firmám, které v příslušném teritoriu již zahájily svoje aktivity, nebo se ke vstupu na cílový zahraniční trh teprve připravují. Projekty PROPEA sledují posun od podpory jednorázových obchodních operací českých firem k posilování jejich trvalé přítomnosti v zahraničí, která s sebou nese i vyšší přidanou hodnotu pro vnější ekonomické vztahy ČR.

Cílem programu PROPEA je:

- podpořit české firmy, jejichž aktivity v zahraničí se neomezují pouze na příležitostný export, ale mají spíše dlouhodobý či investiční charakter;

- snížit českým firmám rizika, spojená se vstupem na náročné zahraniční trhy;

- posílit kapacity ČR pro podporu trvalejší přítomnosti českých firem na zahraničních trzích.

V rámci aktuální výzvy (1/2023; k realizaci v období leden-říjen 2023) lze předkládat návrhy projektů (formulář v příloze) prostřednictvím ZÚ Bangkok v termínu do pátku, 23. září 2022.

Podrobnější informace lze získat na kontaktní adrese: commerce_bangkok@mzv.cz

přílohy

Identifikační formulář projektu PROPEA_česky 78 KB DOC (Word dokument) 10.9.2021

PROPEA project identification form_english 79 KB DOC (Word dokument) 10.9.2021