česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Občanské a řidičské průkazy

Velvyslanectví ČR v Bangkoku nepřijímá žádosti o vydání občanských a řidičských průkazů, ani vyhotovené průkazy nepředává žadatelům zdržujícím se v zahraničí.

Občanský průkaz

Je třeba se obrátit na příslušný úřad dle místa svého trvalého bydliště v České republice. Více informací viz Ministerstvo vnitra ČR

O vydání nového občanského průkazu lze požádat při návštěvě České republiky, je však třeba počítat se lhůtou 30 dnů k jeho vydání.

Pokud se občan zdržuje delší dobu mimo Českou republiku a skončí mu platnost občanského průkazu, může o nový občanský průkaz požádat až po návratu ze zahraničí. Bude však muset místně příslušnému úřadu prokázat, že se zdržoval dlouhodobě v zahraničí a nemohl  splnit povinnost výměny občanského průkazu. Dlouhodobý pobyt v zahraničí lze prokázat např. dokladem o studiu, pracovní smlouvou, nájemní smlouvou, razítky v cestovním pasu apod.

Občan, který ukončil svůj trvalý pobyt na území České republiky, nemá povinnost mít občanský průkaz.

Řidičský průkaz

Je třeba se obrátit na příslušný úřad dle místa svého trvalého bydliště v České republice. Více informací viz Ministerstvo dopravy ČR.

Mezinárodní řidičský průkaz vydaný v České republice je platný k řízení motorových vozidel v Thajsku pouze v rozsahu kategorií v něm uvedených a po dobu platnosti v něm uvedenou. Toto je na plné zodpovědnosti řidiče, nikoli půjčovny motorových vozidel.

Čeští občané, kteří dlouhodobě pobývají/žijí v Thajsku, mohou požádat o thajský řidičský průkaz. Pro více informací se obraťte na Department of Land Transport of Thailand.

Instrukční videa:

Jak získat thajský řidičský průkaz

Jak řídit v Thajsku