česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ztráta/odcizení osobních dokladů

Ztrátu či odcizení osobních dokladů v Thajsku je třeba neprodleně nahlásit místní policii a vyžádat si policejní protokol.

Ztráta/odcizení/zničení cestovního pasu

Ztrátu/odcizení pasu je třeba neprodleně ohlásit thajské policii. Ta vystaví policejní protokol. Pouze na jeho základě může Velvyslanectví ČR v Bangkoku vystavit náhradní cestovní doklad (cestovní průkaz)  pro návrat do ČR.

Oznámení o ztrátě/odcizení cestovního dokladu

Ztráta/odcizení/zničení občanského průkazu

V souladu se zákonem č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, ve znění pozdějších předpisů je občan povinen v zahraničí ohlásit neprodleně ztrátu, odcizení, nebezpečí zneužití dat v identifikačním certifikátu nebo zničení občanského průkazu, stejně jako jeho nález nejbližšímu zastupitelskému úřadu. Za tímto účelem občan využije následující formulář:

Oznámení o ztrátě/odcizení/zničení občanského průkazu

Zastupitelský úřad předá tuto informaci bezodkladně obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností příslušnému podle místa trvalého pobytu občana a vydá občanovi potvrzení o ztrátě, odcizení, nebezpečí zneužití dat v identifikačním certifikátu nebo zničení občanského průkazu.

Ztráta řidičského průkazu

Řidičské průkazy nejsou v kompetenci zastupitelského úřadu. Při jejich ztrátě/odcizení/poškození se řiďte informacemi Ministerstva dopravy ČR.

Další relevantní informace

Ztráta a odcizení důležitých osobních potřeb

Ztráta nebo odcizení finančních prostředků

přílohy

Ztráta/odcizení/zničení občanského průkazu 26 KB DOC (Word dokument) 26.5.2020

Oznámení o ztrátě/odcizení cestovního dokladu 22 KB DOC (Word dokument) 3.6.2020