česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování do Thajska

V Thajsku stále platí nouzový stav v souvislosti s pandemií covid-19, a to až  do 31.8. 2020. Většina preventivních opatření již byla uvolněna. Přicestovat do Thajska za turistickým účelem však stále nelze.

V souvislosti s přetrvávajícím nouzovým stavem v Thajsku je cestování do země stále zásadně omezeno. Případní zájemci o cestu do Thajska by proto měli věnovat zvýšenou pozornost následujícím informacím:

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY:

V souvislosti s přetrvávajícím nouzovým stavem v Thajsku platí do odvolání zákaz komerčních letů do Thajska. Vycestovat z České republiky do Thajska za účelem turistiky tak není možné.

Rozcestník Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestování do zahraničí

2. VSTUP DO THAJSKA, TRANZIT A POBYT:

Od 1. 7. 2020 mají povolený přílet do Thajska pouze následující kategorie osob:

 1. Thajští občané.
 2. Osoby, na něž se vztahují zvláštní výjimky z rozhodnutí předsedy vlády.
 3. Cizinci-rodinní příslušníci thajských občanů (manžel/ka, rodič, dítě).
 4. Cizinci s platným povolením k pobytu nebo s povolením k převzetí povolení k pobytu (permission to take up residence).
 5. Cizinci s platným pracovním povolením nebo ti, kteří mají povoleno v Thajsku pracovat, a jejich rodinní příslušníci.
 6. Přepravci strategicky důležitého zboží s podmínkou okamžitého návratu po jeho doručení.
 7. Členové posádky, kteří mají jasně stanovené datum a čas návratu.
 8. Cizinci, kteří se vzdělávají v institucích schválených thajskými úřady, a jejich rodiče nebo doprovodné osoby.
 9. Cizinci, kteří potřebují lékařské ošetření v Thajsku (s výjimkou léčby Covid-19), a jejich doprovodné osoby.
 10. Členové diplomatických a konzulárních misí, pracovníci mezinárodních organizací, zástupci vlád, zaměstnanci vládních agentur působících v Thajsku a dalších mezinárodních agentur povolených Ministerstvem zahraničních věcí Thajska, a jejich manželé/lky, rodiče nebo děti.
 11. Cizinci, jejichž vstup je povolen na základě zvláštní dohody s cizí zemí.

Tyto osoby mohou do Thajska přicestovat pouze thajskými repatriačními lety. Aktuální podmínky je třeba konzultovat s Velvyslanectvím Thajského království v Praze.

Na osoby vstupující do Thajska se vztahuje 14ti denní státní karanténa ve vyhrazených karanténních zařízeních, případně placená alternativní státní karanténa (tzv. ASQ).

Co se možnosti tranzitu týče, žádné oficiální sdělení nebylo prozatím vydáno.

Pozemní přechody do země jsou pro turistické účely stále uzavřeny.

V souvislosti s omezením letecké dopravy a možností návratu do země původu platí pro cizince, kteří v Thajsku zůstali, vízová amnestie do 26. 9. 2020. Detailní informace viz thajský Imigrační úřad.

3. DOPRAVA:

Vnitrostátní letecká a pozemní doprava se vrací do normálu. Situaci přesto doporučujeme ověřit s příslušným letištěm nebo leteckou společností.

Pohyb mezi některými provinciemi může být stále monitorován a na silnicích se mohou vyskytovat policejní kontrolní stanoviště. Při příjezdu z některých provincií může stále platit povinná 14ti denní karanténa.

Městská hromadná doprava v Bangkoku funguje normálně. Většina spojů jezdí od 5:30 do 24:00 hod.

4. OPATŘENÍ:

V Thajsku nadále zůstávají v platnosti některá preventivní opatření. Platí dodržování osobní hygieny a omezení fyzického kontaktu (social distancing), zákaz sdružování většího počtu osob. Některé národní parky a historické památky zůstávají zavřeny či fungují omezeně.

Pokud se u někoho objeví symptomy nákazy koronavirem, platí povinnost nejpozději do tří hodin o svém stavu informovat thajské orgány.

5. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE:

Thajský úřad pro civilní letectví

Thajské ministerstvo zdravotnictví