česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Pisabay
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Možnost repatriace občanů ČR z Thajska

(Archivní článek, platnost skončena 31.03.2020 / 10:30.)

Velvyslanectví ČR v Bangkoku ve spolupráci s vládou ČR připravuje repatriaci českých občanů, kteří uvízli v Thajsku, nemohou využít jiné možnosti k urychlenému návratu do ČR a jsou v nouzi.

Připravují se dva repatriační lety. Termín odletu prvního je v neděli 29.3.2020 v 08:00 hod. a termín druhého pak v úterý 31.3.2020 ve 13:00 hod.

Oba lety jsou vypraveny z Bangkoku z mezinárodního letiště DON MUEANG (DMK)pozn.: jedná se o tzv. „staré“ letiště v Bangkoku, nikoliv o nové letiště Suvarnabhumi s kódovým označením BKK.

Lety jsou organizovány s leteckou společností Thai AirAsia X.

Žádáme ty z Vás, kdo byste měli zájem o tento způsob odletu do ČR, abyste nám bezodkladně v řádu hodin potvrdili svůj zájem o repatriaci vyplněním následujícího formuláře: https://forms.gle/8V3nEDPSvWodbcNT9.

Za každou osobu, včetně dětí, je třeba vyplnit samostatný formulář.

Jiný způsob registrace zájmu není možný.

Formulář obsahuje (při zadávaní data postupujte odzadu, tj. nejdříve zadejte rok, pak měsíc a následně den):

 1. jméno a příjmení
 2. jméno spolucestujícího
 3. datum narození
 4. číslo pasu
 5. místo vydání pasu
 6. platnost pasu
 7. e-mailový a telefonický kontakt
 8. aktuální místo pobytu
 9. avízo případných relevantních důvodů hodných zřetele (např. zdravotní důvody, starší osoby nebo děti, vč. jejich doprovodu)
 10. informace o stále platné letence
 11. datum platnosti víza (viz datum na vstupním razítku v pase)
 12. důvod pobytu v Thajsku
 13. datum příjezdu do Thajska.

Ačkoliv je naším cílem pomoci s repatriací co největšímu počtu osob, nelze bohužel zaručit, že bude možné uspokojit všechny zájemce o ni nebo ihned. V případě, že bude (což je pravděpodobné) překročena kapacita letu/ů, upřednostní se zranitelné skupiny (nemocní, starší lidé, rodiny s dětmi), uvízlé osoby v rámci krátkodobého pobytu a osoby s dalšími důvody hodnými zřetele.

Z tohoto důvodu máme povinnost i nadále apelovat na všechny, aby se pokusili najít řešení v rámci stále ještě existujících komerčních letů. Současně žádáme o solidaritu spoluobčanů, kteří aktuálně mají platnou letenku s datem odletu před realizací druhého letu, aby ji, pokud nebude v mezidobí zrušena, využili. Děkujeme.

Repatriace bude umožněna pouze těm, kterým se do odletu charteru podaří dostat po své linii na letiště Don Mueang (DMK) v Bangkoku. Tato odpovědnost je plně na cestujících. Doporučujeme nastoupit cestu do Bangkoku co nejdříve, aby se předešlo případným nečekaným komplikacím. S ohledem na omezování pohybu související s nouzovým stavem zavedeným v Thajsku od 26. 3. 2020 lze při cestování využít Povolení k transferu na letiště.

Doplňujeme, že od 26.3. platí v Thajsku stav nouze a není vyloučeno, že dojde k omezení vnitrostátní dopravy. Bižší informace naleznete zde.

Do pátku 27.3.2020 Velvyslanectví ČR v Bangkoku rozešle po konzultaci s ústředím MZV ČR všem občanům určeným k prvnímu letu potvrzující e-mail. Do neděle 29.3.2020 pak rozešle email občanům určeným k druhému letu. Zároveň rozešle e-mail zbývajícím občanům, kteří projevili o repatriaci zájem, ale nevešli se do disponibilní kapacity míst. V případě, že e-mail neobdržíte a projevili jste přitom závazný zájem o repatriaci, kontaktujte číslo velvyslanectví: +66 899 228 692 nebo +66 614 233 819.

Bližší podmínky k repatriačnímu letu:

 • - repatriace bude uskutečněna společností Thai AirAsia X;
 • - oba lety se uskuteční z mezinárodního letiště Don Mueang (DMK) v Bangkoku, odbavení proběhne u přepážek společnosti v odletové hale;
 • - kapacita zavazadel je 1 x 25 kg pro zavazadlo k odbavení a 1 x 7 kg pro příruční zavazadlo
 • - občerstvení během letu bude zajištěno;

- při vstupu do letištní haly a poté znovu před pasovou kontrolou bude každému změřena teplota; osoby s teplotou vyšší než 37,5 °C nebudou k letu přijaty.

přílohy

Povolení k transferu na letiště 364 KB PDF (Acrobat dokument) 26.3.2020