česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„České dny v Šanghaji“

Ve dnech 22.4.-25.4.2015 proběhnou v Šanghaji České dny, které se budou skládat z několika aktivit směřujících k posílení image České republiky jako země turisticky přitažlivé, technologicky a průmyslově vyspělé, nabízející stejně tak výhodné investiční příležitosti, jako nepřehlédnutelné výtvory českého současného umění a moderního designu.
 

Jde o ukázku toho, co vše dnes Česká republika může svým partnerům v Číně a zvláště poté v Šanghaji nabídnout. Kromě stánku firmy Škoda auto na veletrhu „Auto Shanghai 2015“ jsou pak součástí „Českých dnů v Šanghaji“  paralelní aktivity, které budou probíhat ve dnech 22. - 25.4.2015. Konkrétně jde o českou účast na veletrhu China Shanghai International Technology Fair 2015 (CSITF), kde Česká republika bude hlavním zahraničním partnerem poprvé v historii toho podniku. Představí se zde nejenom tři významné české kraje – Moravskoslezský, Plzeňský a Jihomoravský, ale také špičkové české technologické firmy nejrůznějších oborů. Českou účast bude doprovázet společné česko – čínské businessové fórum.

Druhým nosným pilířem bude výstava českého současného umění pod názvem Art From Heart, jejíž vernisáž se uskuteční 25. 4. v 16,00 v šanghajské moderní galerii Power Station of Art. Půjde o jedinečnou přehlídku děl šestnácti českých umělců, z nichž naprostá většina ještě nikdy v Číně představena nebyla. Výstava se bude konat pod patronací ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové. Samotné vernisáži bude předcházet veřejný „art seminář“, kde si umělci obou zemí mohou vyměnit názory na úkoly a problémy současné umělecké tvorby.

Podpora „Českých dnů v Šanghaji“ je jedním z klíčových úkolů návštěvy předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka v Čínské lidové republice 20.4. - 26. 4. 2015.

K hlavním organizátorům „Českých dnů v Šanghaji“ patří Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Velvyslanectví ČR v Pekingu a Smíšená česko - čínská komora vzájemné spolupráce. Na přípravě se dále významně podílejí Generální konzulát ČR v Šanghaji, Czechtrade Šanghaj, Czechtourism Šanghaj a Czechinvest Šanghaj. Akce tohoto charakteru se zpravidla neobejde ani bez pomoci privátních partnerů, jimž patří poděkování za nezměrnou podporu a úsilí učinit celý projekt maximálně úspěšný. K těm nejvýznamnějším partnerům patří na čínské straně společnost CEFC a na české straně pak Škoda Auto, PPF a JaT. Poděkování za porozumění a dlouhodobou podporu směřuje rovněž k relevantním čínským státním institucím, zejména pak šanghajské municipální vládě.