česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Lukáš Opatrný
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Letecké A-Z řešení se představilo na pekingské airshow

Širokou škálu českých leteckých produktů a služeb nabídla čínským partnerům prezentace A-Z řešení tentokrát na pekingském veletrh Beijing Aviation Expo. Na českém pavilonu a v rámci samostatného B2B semináře se představili zástupci výrobců letadel, ale také pilotní škola či inženýrské služby pro interiéry velkých dopravních letounů. Českou expozici ozdobil vystavený lehký sportovní letoun Sport Star, který se nyní etabluje na čínském trhu.

Projekt ekonomické diplomacie „Český letecký sektor: A-Z řešení pro Čínu“ se v letošním roce pomalu chýlí ke konci. Jednou z posledních aktivit roku 2017 byla prezentace českého letectví na Beijing Aviation Expo ve dnech 19. – 22. září 2017 v Pekingu. Na českém pavilonu se v rámci A-Z řešení pro Číny představily české společnosti se širokou škálou produktů a služeb.

Hlavní atrakcí české expozice byl vystavený lehký sportovní letoun Sport Star od společnosti Evektor, který je pro Čínu certifikovaný a začíná se s perspektivními zákazníky etablovat na místním trhu. Na českém pavilonu nechyběl ani model nerychlejšího ultralehkého letadla na světě Shark, které nedávno získalo od Čínského úřadu pro civilní letectví oprávnění vstoupit na čínský trh. Své služby prezentovala také pilotní škola F AIR, jenž v současnosti cvičí v České republice 14 pilotů z Číny a v příštím roce své řady rozšíří o dalších zhruba 45 čínských studentů. Společnost TC Inter Informatics založila v letošním roce v Číně svou kancelář a v rámci české expozice představila své inženýrské služby pro výrobu interiérů letadel.

Všechny firmy měly možnost se představit svým partnerům na B2B semináři, kde Letecká amatérská asociace ČR (LAA ČR) prezentovala rovněž komplexní návrh českého A-Z řešení pro Čínu. Českou účast na Beijing Avaition Expo organizovalo české velvyslanectví v Pekingu v rámci projektu ekonomické diplomacie společně s kanceláří CzechTrade Peking a ve spolupráci s LAA ČR a Čínsko-českým leteckým spolkem. Účast na veletrhu byla součástí série aktivit s názvem „Czech Year on Belt and Road“, které v letošním roce mj. s důrazem na letectví pořádá české velvyslanectví na různých místech Číny společně se Smíšenou česko-čínskou komorou vzájemné spolupráce.

Lukáš Opatrný, vedoucí ekonomického úseku, české velvyslanectví v Pekingu