česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ondřej Wágner MZV
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Procházka Prahou“ nabídla jedinečnou atmosféru pivních zahrádek a českou gastronomii

Během prvního týdne v září uspořádalo velvyslanectví v Pekingu společně s partnery Czech Food Festival, jenž přilákal stovky zájemců o českou kuchyni. Vyvrcholením festivalu byla odpolední akce „procházka Prahou“, která umožnila přítomným zažít atmosféru českých zahrádek a restaurací. Procházky se zúčastnilo přes 400 hostů.

Týdenní program byl zahájen recepcí v hotelu Beijing Hilton. Během celého týdny měli pak zájemci možnost ochutnat nejlepší speciality české kuchyně v podání třech českých kuchařů z pražského hotelu Hilton. Pomyslným vrcholem českého týdne gastronomie v Pekingu byla akce s názvem „procházka Prahou“, během níž byl areál velvyslanectví upraven do podoby pivních zahrádek a několika restaurací. Generální ředitelka agentury Czech Tourism na úvod akce uvedla, že Praha nabízí skvělou kombinaci kulturních a gastronomických zážitků. Unikátní prostředí hlavního města tak získává na čím dál větší oblibě mezi čínskými turisty.

Zahájení programu

Zahájení programu

Na „procházce“ zájemci mohli vyzkoušet 8 druhů českých piv, vína i minerální vodu. Vedle čerstvě napečeného trdelníku se v Pekingu představily i 2 české restaurace – Prague restaurant z Tianjinu a Krajánek z Šanghaje. Atmosféru pražských uliček a zahrádek umocnilo vystoupení Švejk Band.

Svejk Band

Svejk Band

Akce se uskutečnila jako součást Czech Year on Belt and Road za podpory Smíšené Česko čínské komory vzájemné spolupráce, Škoda Auto, HomeCredit, CECF, Czech Tourism, Czech Trade a také Alpine Pro, Dermacol a Bino Toys.

Walk Through Prague

Walk Through Prague