česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Škoda Auto
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České dny zakončily rok stylově na Kantonském týdnu designu

Letošní sérii Českých dnů zakončilo Velvyslanectví České republiky v Pekingu na Kantonském týdnu designu (Guangzhou Design Week), který se uskutečnil ve dnech 27. – 29. listopadu 2018. Česká republika se akce zúčastnila jako partnerská země a její stánek budil mezi velkým množstvím návštěvníků zaslouženou pozornost.
 

Na české expozici zvané Czech Republic – The Land of Design a The Century of Czech, kterou navrhl designér a architekt Jiří Příhoda, se představily produkty téměř dvou desítek českých značek, mezi nimi Lasvit, Preciosa, Petrof, Modernista, Qubus, Křehký, Ton, Koh-i-noor, Royal Dux, Fatra, Dino Toys, My Dvě či Škoda Auto reprezentovaná veteránem Škoda 422. Dále byla vidět produkce od designérek Terezy Rosalie Kladošové, Míly Fürstové a Lindy Vránové. Tereza Rosalie Kladošová se dokonce dostala do finále soutěže World Youth Designer 2017. Součástí akce byl také seminář představující ČR jako zemi designu. Na českém stánku nechybělo představení partnerské české akce Designblok, ani česká voda Mattoni, s níž spolupracuje Míla Fürstová, pivo Pilsner Urquell, jež je nováčkem na čínském trhu či jihomoravské víno značky Lahofer. Akci hudebně doprovodilo dechové kvarteto z Konzervatoře Brno. Součástí akce byla závěrečná recepce u příležitostí zakončení letošního cyklu Českých dnů, které se zúčastnili místní partneři.

Akci osobně podpořili členové zastupitelstva Jihomoravského kraje, který je partnerským regionem provincie Guangdong. Zástupci Jihomoravského kraje vedli v průběhu akce jednání o vzájemné spolupráci s představiteli provincie, střední školou Pui Ching Middle School a také s Guangdong University of Foreign Studies.

Na organizaci akce se vedle Velvyslanectví České republiky v Pekingu podílela také místní kancelář agentury CzechTrade, Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce, Příhoda Design, Designblok a zahraniční zastoupení agentury CzechTourism v Šanghaji. Dále akci podpořily firmy Škoda Auto, Home Credit, Huawei, Alpine Pro a Pilsner Urquell.

Provincie Guangdong je nejlidnatější čínskou provincií. Její souhrnný HDP je ze všech provincií nejvyšší a je srovnatelný např. s HDP celého Španělska. Zároveň oblast patří i mezi čínské provincie s nejvyšším HDP na hlavu. Města Kanton (Guangzhou) a Shenzhen patří vedle Pekingu a Šanghaje mezi čtyři nejrozvinutější čínská města.

Autor: Dalibor Jenne, Ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Pekingu

Foto: Škoda Auto

Galerie


Czech Days in Guangzhou