česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: lenny koncert foto
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Kulturní procházka Prahou s Lenny

Stejně jako v minulém roce se i letos uskutečnil další ročník zahradní neformální slavnosti „Cultural Walk Through Prague“. Jednalo se o pokračování úspěšné akce z minulého roku. Letos byl důraz kladen nejen na české pochutiny a pivo, ale akci doprovodila také výstava a koncertní vystoupení kapely Lenny. Celá akce proběhla v rámci projektu Czech Days 2018 a oslav ke 100. výročí založení Československa.

Zahradní slavnost „Cultural Walk through Prague“ byla pojata, stejně jako v minulém roce, ve stylu českých letních zahrádek. Hosté měli možnost ochutnat pět různých značek českého piva (nově včetně Pilsner Urquell), moravské víno, české nealkoholické nápoje i české jídlo, které denně připravují české restaurace v Tianjinu (Prague Restaurant) a v Pekingu (nově otevřená restaurace Vltava).

Během akce byla k vidění výstava „Taste of Czech Innovation Expo“ (www.cie.cz), připravená ve spolupráci s Českými centry, kde si hosté měli možnost na tabletech nebo prostřednictvím vlastních chytrých telefonů ve 3D či prostřednictvím VR technologie prohlédnout virtuální výstavu o českých vynálezech a známých českých značkách.

Akce se účastnil také distributor filmu Lichožrouti, který měl premiéru v ČLR dne 24. 8. včetně nakladatele, který tři díly Lichožroutů překládá do čínského jazyka.

Vyvrcholením celého večera byl pak koncert skupiny Lenny. Hodinový akustický koncert anglicky zpívající české zpěvačky Lenky Filipové (Lenny) s  kapelou byl velkým uměleckým zážitkem. Publikum bylo nadšené a Lenny si tak svým jedinečným neotřelým hlasem, energií a příjemným vystupováním získala příznivce i v kulturně odlišné a geograficky vzdálené Číně.

Celého večera se zúčastnilo kolem 500 hostů z řad čínských institucí, zástupců diplomatického sboru, českých krajanů, čínských médií, čínské hudební scény a čínských přátel České republiky.

Velvyslanectví České republiky v Pekingu by tímto rádo poděkovalo všem partnerům a sponzorům - společnostem Škoda, Home Credit, Huawei, Preciosa, Alpine Pro, Prague Restaurant, Vltava Restaurant, Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce - této letos opět úspěšné akce za jejich podporu.

Galerie


Kulturní procházka Prahou s Lenny