česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Silné zastoupení českých univerzit na největším asijském vzdělávacím veletrhu v Pekingu a Guangzhou

Ve dnech 20. až 25. října 2018 se v Pekingu a Guangzhou konal největší vzdělávací veletrh v Asii – China Education Expo 2018, kterého se zúčastnilo i 14 českých univerzit. Po úspěšné prezentaci českých univerzit z minulého roku Velvyslanectví ČR v Pekingu a Dům zahraniční spolupráce (DZS) znovu spojily síly a představily to nejlepší z českého vysokého školství čínským studentům a rodičům. To vše v rámci jednotné prezentace „Study in the Czech Republic.“
 

První část programu zahrnovala dvoudenní Expo v Pekingu „China Education Expo“. Zástupci univerzit z České republiky navázali kontakt se stovkami potenciálních studentů, s jejich rodiči, s čínskými akademickými institucemi i vzdělávacími agenturami, které pomáhají čínským studentům studovat v zahraničí. Během semináře věnovanému studijním příležitostem v Česku vystoupili i čínští studenti, kteří již absolvovali studijní pobyt v Česku, a sdíleli své zážitky a zkušenosti. Před samotným veletrhem zorganizovalo velvyslanectví live stream o studiu v ČR, do kterého se zapojilo 37 tisíc online uživatelů.

Česká ambasáda následně zorganizovala půldenní program, včetně interaktivního semináře pro české univerzity, U2B networking se zástupci vzdělávacích agentur a recepci na počest početné delegace českých univerzit. Recepci hostila vedoucí úřadu Klára Jurčová, chargé d´affairs.  Jako novinka pro letošní rok byla během recepce spuštěna aplikace „Study in the Czech Republic“ na sociální síti Wechat, která zjednoduší přístup potenciálních studentů k informacím o studiu v ČR.

Následující den delegace z Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR v doprovodu zástupců generálního konzulátu v Chengdu a velvyslanectví v Pekingu navštívila kampus Sichuan Foreign Language University v Chengdu, kde byla nedávno otevřena katedra českého jazyka. Česká delegace se setkala rektorem univerzity a zúčastnila se programu připraveného čínskými studenty češtiny.

Poslední část vzdělávacího maratonu se odehrála ve městě Guangzhou, kde pokračovala další část China Education Expo. „Bylo neuvěřitelné vidět, kolik čínských studentů projevilo zájem o studium v České republice. Na konci dne neměly vysoké školy žádné materiály k rozdávání,“ přiblížil atmosféru veletrhu Ondřej Wágner, zástupce velvyslanectví ČR v Pekingu.

Study in the Czech Republic je několikaletá kampaň, kterou organizuje Velvyslanectví ČR v Pekingu a Dům zahraniční spolupráce. (DZS)

Galerie


CEE2018