česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pekingský knižní veletrh s Albatrosem a brzy i Lichožrouty

Česká republika letos opět nechyběla na Pekingském knižním veletrhu (BIBF). Ve spolupráci s Českými centry byla v brožurovém vydání na veletrhu prezentována výstava ilustrátorů (12 Worlds). Z českých nakladatelů se BIBF 2018 účastnilo nakladatelství Albatros. Česká účast na BIBF se konala pod záštitou Ministerstva kultury ČR a v rámci Czech Days

Kromě knih se na českém stánku prezentoval také CzechTourism a české typické produkty – Bino (Krteček) a Koh-i-noor Hardtmuth a české vody (Fromin apod.). Prodávána byla i publikace představující výstavu A. Mucha and the Others, která v letošním roce probíhala v městech Guangzhou a Nanjing.

V rámci doprovodného programu veletrhu se uskutečnily také akce čínských nakladatelů vydávajících knihy českých autorů (B. Hrabal, I. Klíma. M. Kundera). Ve známé literární kavárně v centru Pekingu proběhlo čtení úryvků z knih B. Hrabala a diskuze k jeho literárnímu dílu. Literárního večera se zúčastnilo přes 100 čínských obdivovatelů díla B. Hrabala včetně zástupců nakladatelství a známých čínských překladatelů.

Lákadlem české účasti na příštím ročníku Pekingského knižního veletrhu, které již nyní můžeme prozradit, by měli být Lichožrouti, kteří dne 24. 8. měli premiéru v čínských kinech. V příštím roce by měl být také hotov překlad všech tří dílů lichožroutů. Proto, držte si ponožky společně s námi! Uvidíme se na příštím ročníku BIBF!

Galerie


Pekingský knižní veletrh s Albatrosem a brzy i Lichožrouty