česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: BK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Shenzhen Gift and Home Product Fair poprvé s českou účastí

České firmy se historicky poprvé zúčastnily veletrhu Shenzhen Gift and Home Product Fair, který se konal ve dnech 25. – 29. dubna 2018 v jihočínském Shenzhenu. Česká delegace byla zastoupena zejména skláři, jež reprezentovaly firmy Jihlavské sklárny Bohemia, Bohemia Treasury, Crystal Bohemia, Crystalite Bohemia a Ceasar Crystal. Mezi vystavovateli však nechyběly ani tradiční produkty s Krtečkem zastoupené společností Bino Europe a z produktů pro matku a dítě bavlněné pleny společnosti XKKO.

Tradiční české sklo a produkty pro matku a dítě patří mezi žádané produkty na čínském trhu, jež od loňského roku čínský zákazník může zakoupit také v českých pavilonech na známých čínských e-commerce platformách ICBC a Suning. Hračky s Krtečkem je však možné nově pořídit také na platformě Tmall. Jelikož e-commerce je jednou z oblastí, na které se letošní Czech Days zaměřují, nechyběla tak propagace všech vystavovatelů ale i produktů nezúčastněných firem na e-commerce. Své o tom napsal také deník Shenzhen Daily.

Účast českých firem na veletrhu zorganizovala kancelář Czech Trade Guangzhou ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Číně a Smíšenou česko čínskou komorou vzájemné spolupráce. Hlavními partnery byli Škoda Auto a Home Credit a další partneři letošního ročníku Czech Days společnosti Huawei, Alpine Pro, Preciosa, pivovary Lobkowicz a Kolby.