česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: China Sport Venue Association
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

S Alpine Pro na lyžích, aneb České dny v Dongbei zahájeny!

V lyžařském středisku Beidahu na severu země, v provincii Jilin, odstartovala série tří závodů v takzvaném „ski orienteering“. Po boku Alpine Pro, jakožto generálního partnera závodu, se jej zúčastnilo i Velvyslanectví ČR v Pekingu.

„Ski orienteering“ neboli orientační sjezd na lyžích, je série tří závodů, jež mají za cíl podpořit rozvoj zimních volnočasových aktivit v Číně, v tomto případě lyžování. První závod odstartoval v sobotu 19. ledna v Beidahu. Další závod se pojede 23. února v provincii Heilongjiang, lyžařském středisku Yabuli, a finální závod v sobotu 9. března nedaleko Pekingu v jednom z dějišť budoucích zimních olympijských her, středisku Wanlong a Secret Garden v Zhangjiakou.

Hlavním organizátorem závodů je China Sport Venue Association a Chinese Ski Association ve spolupráci s  jednotlivými středisky. Strategickým partnerem je NDRC - China Center for Urban Development. Podporu poskytla také Chinese Enterprise Sports Association. Generálním partnerem akce je česká společnost Alpine Pro, jež je současně partnerem několika zimních lyžařských středisek v Číně. Záštitu nad akcí převzal také Čínský olympijský výbor.

Velvyslanectví ČR v Pekingu se akce zúčastnilo v rámci svých aktivit Czech Days, jež se v letošním roce zaměřují na severočínský region zvaný Dongbei a zimní sporty. Nejenže přijelo podpořit společnost Alpine Pro, která ambasádní tým vybavila parádním lyžařským trikotem s logy letošního výročí a partnerů Czech Days, ale také zvýšit povědomí o České republice, českých značkách zimního vybavení, českých lyžařských dovednostech, ale hlavně - představit možnosti spolupráce obou zemí v zimních sportech.

Společnost Alpine Pro je silným hráčem na čínském trhu v oblasti sportovního vybavení, zejména pro outdorové sporty jako je lyžování. Nejenže je partnerem Čínského olympijského výboru, China Sport Venue Association, několika lyžařských středisek v Číně, ale také významných institucí jako je Bank of China. Dlouhodobě je také partnerem Czech Days aktivit. Ty všechny obléká do svých triček, outdoorových i zimních bund a kalhot. Alpine Pro na čínském trhu působí od r. 1997. Má zde tři kanceláře a vlastní prodejní tým.