česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Tomšík v Dalianu mluvil o meziregionální spolupráci a investicích

Velvyslanec Vladimír Tomšík navštívil ve dnech 10. – 11. června 2019 město Dalian v provincii Liaoning, aby se zúčastnil 5. pracovního jednání Asociace regionálních lídrů na platformě 17+1. Jednání se zabývalo tématem spolupráce na regionální úrovni. Během své návštěvy se zúčastnil také obchodního fóra, kde představil investiční prostředí v České republice.

Velvyslanec Tomšík ve svém projevu zdůraznil klíčovou roli, kterou funkční partnerství a kontakty na regionální hrají v realizaci konkrétních projektů spolupráce. Na okraj jednání se velvyslanec Tomšík setkal také se starostou města Dalian, aby s ním prodiskutoval plánovanou účast České republiky na Pivním festivalu ve městě Dalian, který se uskuteční na přelomu července a srpna tohoto roku.

Hlavním hostem z České republiky byla delegace zástupců Krajské hospodářské komory Pardubického kraje vedená předsedou představenstva panem Jiřím Doležalem, která představila svůj kraj a investiční možnosti. Některé firmy z Pardubického kraje jako například výrobci radarové techniky a systémů řízení letového provozu ERA a Eldis patří mezi nejúspěšnější české firmy na čínském trhu. Zástupci Pardubického kraje následně navštívili také město Changchun v provincii Jilin, aby jednali o navázání partnerského vztahu mezi Pardubickým krajem a provincií Jilin a účasti na Northeast Asia Expo, které se na konci srpna tohoto roku uskuteční pod záštitou Velvyslanectví České republiky v rámci cyklu Českých dnů ve městě Changchun.