česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dočasné pozastavení příjmu žádostí o víza v Číně

S ohledem na šíření nového koronaviru, administrativní omezení pro cestování čínských občanů a restrikce v mezinárodní letecké dopravě je dočasně pozastaveno přijímání žádostí o krátkodobá schengenská víza (zejména za účelem turistiky a obchodu) a další pobytové tituly. Až do odvolání jsou od 30. ledna 2020 rovněž uzavřena všechna Vízová centra VFS. 

Rozsah poskytovaných vízových služeb je zveřejněn na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR v článku PŘEHLED: Otevřené konzuláty, rozsah vízových služeb.

O případné změně rozhodují Ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Webové stránky MZV ČR jsou průběžně aktualizovány podle přijímaných ochranných opatření. 

Konzulární služby pro české občany i cizince zůstávají beze změny a budou zajištěny po telefonické domluvě (tel. +86-8532-9540) nebo žádosti, zaslané na e-mail: consulate_beijing@mzv.cz. Vzhledem k omezenému počtu osob, které se mohou nacházet v prostorách konzulárního úseku velvyslanectví, Vás žádáme o respektování požadavku na předchozí objednání, kdy s Vámi bude dohodnut přesný termín schůzky. Děkujeme za pochopení.