česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijímání žádostí o víza a pobyty na Konzulárním a vízovém úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu

Velvyslanectví ČR v Pekingu v návaznosti na situaci v ČR a přijímaná Ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR obnovilo pouze některé úkony v rámci vízové agendy. Rozsah poskytovaných služeb je aktualizován na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.  
 

Rozsah obnovení činnosti se odvíjí od Ochranných opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a je průběžně aktualizován na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

 


UPOZORNĚNÍ – umožnění vstupu na území ČR

Cizincům se doporučuje před odjezdem do České republiky ověřit podmínky vstupu na území ČR.

Rovněž by si cizinci před svým odjezdem měli ověřit případná karanténní opatření, která se na ně mohou při / po příjezdu do České republiky vztahovat. Karanténní opatření mohou zahrnovat povinnost předložit negativní test na COVID-19. 

Informace je k dispozici na webové stránce Ministerstva vnitra, především v pdf-tabulce "Pravidla pro vstup osob na území České republiky dle Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví."


 


Podání žádosti o dlouhodobé vízum nebo pobyt na Konzulárním a vízovém úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu dle výše uvedených informací doporučujeme nejdříve konzultovat prostřednictvím emailové adresy visa_beijing@mzv.cz.

Poskytování konzulárních služeb pro občany ČR i cizince zůstává neomezené, doporučujeme se však předem objednat na emailové adrese consulate_beijing@mzv.cz nebo telefonicky na čísle +86-10-8532-9525.