česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijímání žádostí o víza a pobyty na Konzulárním a vízovém úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu

Velvyslanectví ČR v Pekingu sděluje, že ode dne 10. dubna 2022 byla zrušena všechna Ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR a bylo proto plně obnoveno nabírání všech typů víz a pobytových titulů. 

Obnovená činnost se týká:

1) nabírání krátkodobých schengenských víz (do 90 dnů):

Na Konzulárním a vízovém úseku ZÚ Peking mohou podávat své žádosti pouze držitelé diplomatických, služebních a administrativních pasů vydaných Čínskou lidovou republikou a rodinní příslušníci občanů EU.

Všichni ostatní žadatelé podávají své žádosti prostřednictvím nejbližšího Vízového centra VFS dle místa svého trvalého pobytu na území Číny.


2) nabírání žádostí o dlouhodobá víza nebo pobyty (nad 90 dnů):

Žadatelé si podávají své žádosti pouze na Konzulárním a vízovém úseku Velvyslanectví ČR v Pekingu. Vízová centra VFS tyto žádosti nenabírají. K podání žádosti je nutné se dostavit osobně kvůli odběru biometrických údajů. Zastoupení zprostředkovatelem není možné.

Pokud je nutné předem konzultovat některé náležitosti podání žádosti, zašlete své dotazy prostřednictvím e-mailové adresy: visa_beijing@mzv.cz. Na této adrese je rovněž možné se objednat (rezervovat si termín) k podání žádosti. Termíny není možné vybírat, bude vám přidělen nejbližší možný volný termín.

Podrobnosti k jednotlivým typům dlouhodobých víz a pobytových titulů naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí České republiky.