česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mimořádné opatření MZdr v rámci prevence šíření COVID-19

V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 v Evropě přijalo dne 10.3.2020 Ministerstvo zdravotnictví ČR mimořádné opatření, které se vztahuje na všechny osoby, přijíždějící ze zahraničí na území ČR.

Ministr zdravotnictví ČR vydal dne 10. března 2020 mimořádné opatření v rámci prevence rozšíření COVID-19 na území České republiky. Toto opatření se vztahuje na cizince, kteří nemají v České republice trvalý nebo přechodný pobyt nebo zde nepracují, tzn. především na turisty.

Všechny osoby, které nemají v ČR trvalý nebo přechodný pobyt nebo v ČR nepracují, mají po vstupu na území ČR povinnost strpět provedení kontroly příznaků infekčního onemocnění.

V případě zjištění příznaků infekčního onemocnění pak mají povinnost poskytnout při odběru vzorků součinnost zdravotnickým pracovníkům a rovněž strpět omezení svobody pohybu během laboratorního vyšetření těchto odebraných vzorků.

Pro cizince s trvalým nebo přechodným pobytem nebo pro ty, kteří v ČR pracují, zůstává i nadále v platnosti povinnost bezprostředně po návratu ze států s vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 oznámit tuto skutečnost svému praktickému lékaři a podstoupit karanténu.

Podrobnosti naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví.