česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Žádost o vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství v souvislosti se sňatkem v ČLR

V případě, že hodláte uzavřít sňatek v ČLR, předem se informujte přímo na příslušném čínském matričním úřadě o veškerých náležitostech tohoto úkonu. Nezapomeňte se také informovat o požadované platnosti předkládaných dokumentů.

O vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství lze požádat osobně na našem velvyslanectví v Pekingu po telefonické domluvě. Zastupitelský úřad žádost postupuje příslušnému úřadu v ČR, kterým je matrika dle místa Vašeho (posledního) trvalého bydliště. Vyřízení žádosti trvá přibližně 2-3 měsíce od jejího podání.

K podání žádosti o vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství je třeba předložit:

 

Vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření manželství, které potvrzuje, že český snoubenec/snoubenka je svobodný/á a může uzavřít sňatek, vydává na žádost občana matriční úřad podle místa trvalého pobytu, popřípadě posledního trvalého pobytu občana na území ČR před odchodem do ciziny, a pokud takový pobyt nikdy neměl, Úřad městské části Praha 1.


Aby mohly být české doklady (např. rodný list a vysvědčení o právní způsobilosti k uzavření sňatku) uznány v ČLR, musí být ověřeny Ministerstvem zahraničních věcí ČR a poté superlegalizovány ambasádou ČLR v Prazeúředně přeloženy do čínštiny.

přílohy

form_vysvedceni_snatek 21 KB PDF (Acrobat dokument) 26.11.2012

form_prohlaseni_obcanstvi 24 KB PDF (Acrobat dokument) 26.11.2012