česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na Pekingském mezinárodním knižním veletrhu BIBF 2019

Česká ambasáda se zúčastnila letošního Pekingského mezinárodního knižního veletrhu (BIBF 2019) a při jeho příležitosti uspořádala v reprezentačních prostorách ZÚ Peking klavírní koncert.

Velvyslanectví České republiky v Pekingu se zúčastnilo ve dnech 21. až 26. srpna letošního 26. ročníku Pekingského mezinárodního knižního festivalu (BIBF 2019). Slavnostní otevření českého stánku proběhlo dne 21. srpna za účasti  zástupkyně velvyslance paní Ivany Grollové a zástupce společnosti Home Credit. Čínští čtenáři byli seznámeni s   knižními novinkami  připravenými v letošním roce.  Jedná se o nové vydání dětské knihy Lichožrouti od spisovatele Pavla Šrúta a ilustrátorky Galiny Miklínové, která se veletrhu osobně zúčastnila. Společnost Home Credit zajistila překlad 6 nových knížek do čínštiny, mimo jiné knihy Filmové příběhy od Zdeňka Svěráka  či knihy o Franz Kafkovi „Člověk své a naší doby“ od Radka Malého. Z českých nakladatelů se BIBF 2019 účastnilo nakladatelství Albatros.

Kromě knih byly na českém stánku prezentovány také tradiční české produkty – Bino (Krteček) a Koh-i-noor Hardtmuth a český křišťál (Ceasar).

V rámci doprovodného programu veletrhu se české velvyslanectví zúčastnilo také akce uspořádané v sekci BIBF – Gourmand. Během kurzu vaření, sponzorovaného výrobcem kuchyňských potřeb firmou Tescoma, měli čínští návštěvníci možnost ochutnat speciality české kuchyně, které pro ně připravil šéfkuchař ambasády pan Tomáš Veselý.  

Na okraj veletrhu BIBF 2019 byl následně večer na ambasádě uspořádán klavírní koncert spojený s koktejlem.  Čtyři mladí čínští pianisté, vítězové posledních ročníků  Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže,  zahráli skladby od Bedřicha Smetany a Frederica Chopina.

Galerie


BIBF 2019