česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České olympijské odpoledne na Velvyslanectví ČR v Pekingu

Velvyslanectví České republiky v Pekingu v průběhu XXIV. zimních olympijských her poskytuje podporu českému olympijskému týmu nejenom na pracovní úrovni, ale vyvíjí i činnost pro zviditelnění výkonů českých sportovců a českých výrobků spojených se sportem. Za tímto účelem velvyslanectví 11. února 2022 uspořádalo speciální společenskou akci nazvanou České olympijské odpoledne.
 

Akce byla určena členům české komunity v Číně jakožto i čínským a zahraničním přátelům České republiky a fanouškům českého sportu, kteří nemají možnost navštívit olympijská sportoviště a osobně vyjádřit podporu českým atletům. Z toho důvodu velvyslanectví připravilo program, jehož hlavním bodem byl přímý přenos hokejového zápasu mezi reprezentací České republiky a Švýcarska. Před samotným začátkem utkání účastníci zhlédli i zdravici trenéra českého výběru Filipa Pešána.

Hlavním partnerem akce byla firma Škoda Auto, která je také dlouholetým partnerem světového hokeje, neboť je již téměř 30 let sponzorem hokejového mistrovství světa. Škoda se v uplynulých letech prezentovala i na Veletrhu zimních sportů v Pekingu, čímž se vepsala do paměti mnohých příznivců těchto sportů. Kromě toho však v Číně organizuje i hokejové tréninkové kempy pro děti s autismem. Pro účastníky bylo v prostorách velvyslanectví vystaveno i oblečení z olympijské kolekce od firmy Alpine Pro, jejichž oděvy během pekingských her nosí členové české olympijské výpravy. Zároveň by se České olympijské odpoledne neobešlo bez českého piva, které na akci dodal další partner českého olympijského týmu, Pilsner Urquell. K celkové pozitivní atmosféře samozřejmě přispěly i dosavadní české olympijské úspěchy a vítězství české reprezentace v napínavém duelu se Švýcarskem. Velvyslanectví České republiky v Pekingu plánuje v průběhu olympijských a nadcházejících paralympijských her pořádat další akce podporující sportovního ducha a dobré jméno České republiky v zahraničí.

přílohy

Zdravice Filip Pešán 9 MB MP4 (FILE_TYPE_MP4) 10.2.2022

Galerie


Czech Olympic Afternoon 2022