česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: OW
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český film Kopřiva poprvé představen čínskému publiku

Český film Kopřiva, režírovaný paní Xie Piaoyu, zažil premiéru na právě probíhajícím Filmovém festivalu LGBT 2018 v jihočínském městě Guangzhou. Po promítání filmu, který představuje příběh mladého chlapce Nikoly, diskutovala režisérka s publikem nejen o tomto filmu, ale i dalších LGBT filmových projektech režisérky. Akci organizovalo české velvyslanectví v Pekingu ve spolupráci s generálními konzuláty Nizozemska a Nového Zélandu.

Dne 19. června se režisérka Xie Piaoyu osobně zúčastnila  premiéry svého snímku Kopřiva a v následné diskuzi popsala důvody, které ji vedly k zaměření se na téma LGBT. Xie Piaoyu také zmínila, že je důležité filmově zdokumentovat lidské příběhy, jako ten hlavního hrdiny Nikoly.  

V návaznosti na další díla z tvorby Xie Piaoyu, snímek Kopřiva zachycuje statečné odhalení a snahu o objevování,experimentování a vzrušení dospívajících duší. Diváci dostávají šanci proniknout do intimního vztahu dvou mladých lidí – Nikoly a jeho přítelkyně, kteří touží po sebepoznání. Film polemizuje nad hodnotami rodiny a vylučuje uměle nastavené překážky genderu, věku nebo třídy, které jsou vytvářeny společností.

Na organizaci měsíc dlouhého Filmového festivalu LGBT 2018 se celkem podílelo 15 konzulátů a velvyslanectví. Hlavním cílem festivalu je vyzdvihnout rozmanitost forem lásky a vztahů. Letošní, v pořadí již čtvrtý ročník festivalu, opět nabídl pestrou škálu filmů z celého světa.  

Promítání filmu Kopřiva je součástí aktivit inciativy Czech Days, která se letos zaměřuje na oblast Perlové řeky a jihočínské provincie Fujian a Hainan.

Galerie


Film Festival LGBT 2018