česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

IDAHOT 2021 – Týden diversity

Na podporu rovnosti a proti diskriminaci z jakýchkoliv důvodů – věku, zdravotního postižení, rasy, přesvědčení či náboženského vyznání, ale ani sexuální orientace – se ZÚ Peking spolu s Delegací EU a téměř dvěma desítkami velvyslanectví členských zemí EU aktivně zapojil do řady koordinovaných akcí na oslavu Mezinárodního dne proti homofobii, transfobii a bifobii (17. 5.).

Další akce k této příležitosti pořádala také mnohá další mimounijní velvyslanectví, také většinou ve spolupráci s čínskou občanskou společností. Unijní sérii akcí celého Týdne diverzity (od 10. do 17. 5.) provázely propagační materiály s designem vytvořeným na našem velvyslanectví. ZÚ Peking se stal též zastávkou cyklistického pelotonu diplomatů a jejich rodin na podporu diversity. Věříme, že v dalších letech nám technické podmínky umožní připojit se k jiným zemím také s promítnutím českého tematicky zaměřeného filmu – neboť zájem o tato představení byl po celý Týden velký.

Mottem letošního ročníku IDAHOT bylo: „V diverzitě je krása!“ (v čínském znění „Více diversity, více krásy“)

Níže přikládáme originální znění deklarace Vysokého představitele EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Josepa Borrella k příležitosti Týdne diverzity 2021.

přílohy

Declaration by EU HR Josep Borrell 13 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 17.5.2021

Galerie


IDAHOT 2021