česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Magdalena Kožená & Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Magdalena Kožená a La Cetra Barockorchester Basel vystoupí v Číně

Kanton, Hong Kong, Šanghaj a na závěr Peking. Tato čtveřice měst přivítá v dubnu Magdalenu Koženou, která se do Asie vrací po pěti letech. Na turné ji doprovodí Andrea Marcon a bazilejský barokní orchestr La Cetra. Asijské publikum potěší netradičním programem, který režijně nastudoval Ondřej Havelka a jemuž před dvěma lety nadšeně tleskalo publikum nejen v pražském Rudolfinu, ale také v dalších pěti evropských metropolích.
 

Magdalena Kožená je pravidelným hostem předních světových operních i koncertních podií. Její recitály zazněly v Londýně, Paříži, Bruselu, Berlíně, Amsterdamu, Vídni, Hamburgu, Lisabonu, Praze, Kodani, Tokiu, San Francisku či newyorských Alice Tully Hall a Carnegie Hall.

Rok 2018 zahájila Magdalena Kožená trojicí koncertů s Londýnským symfonickým orchestrem a dvojím uvedením Mahlerovy Písně o zemi se Symfonickým orchestrem Bavorského rozhlasu. Nyní se s La Cetra Barokorchester Basel v rámci svého asijského turné představí v Pekingu a dalších čínských městech.

Velvyslanectví České republiky v Pekingu tak srdečně zve českou veřejnost na představení této naší a zároveň světově nejproslulejší pěvkyně současnosti, které aplaudují přední operní domy celého světa, newyorskou MET či londýnskou Covent Garden nevyjímaje.

Vstupenky na koncert Magdaleny Kožené a La Cetra Barockorchester Basel jsou k dostání v prodejních centrech jednotlivých koncertních síní, jejichž přehled včetně termínů vystoupení uvádíme.

Asijské turné:
Guangzhou – Guangzhou Opera - April 8, 2018 at 19:30
Hong Kong – Hong Kong City Hall - April 11, 2018 at 20:00 

Shanghai - Shanghai Symphony Hall – April 13, 2018 at 20:00
Beijing – NCPA – April 15, 2018 at 19:30
 

Více informací o vystoupení a monteverdiovském programu je dostupných na webových stránkách Magdaleny Kožené či v případě Pekingu na stránkách National Center for Performing Arts.

 

Magdalena Kožená je světoznámá česká mezzosopranistka. Patří mezi nejproslulejší pěvkyně současnosti. Tuto její pozici dokládá řada domácích i zahraničních ocenění a exkluzivní smlouva s nahrávací společnosti Deutsche Grammophon Gesellschaft. Má řadu domácích i zahraničních ocenění a je mj. také držitelkou Ceny ministra zahraničních věcí Gratias agit za šíření dobrého jména České republiky. Těší se také z Ceny Brna, svého rodného města.