česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pekingské paralympijské hry jsou v plném proudu

Dne 4. března byly v Pekingu slavnostně zahájeny XIII. zimní paralympijské hry, na kterých Českou republiku reprezentují atleti v alpském lyžování a ledním hokeji.

Paralympijské hry se odehrávají za stejných přísných protiepidemických podmínek jako již skončené hry olympijské, sportovci museli již před odletem sledovat svůj zdravotní stav a absolvovat další testy i po příletu do Pekingu. Účastníci výprav nemají možnost navštívit místa mimo vyhrazené bubliny a jejich pohyb bude až do odjezdu omezen na areál paralympijské vesnice a jednotlivá sportoviště. Zástupci Velvyslanectví České republiky v Pekingu nemohou volně vstupovat do paralympijské bubliny, ale udržují s členy výpravy pravidelný kontakt, aby mohli v naléhavých případech poskytnout nezbytnou pomoc a zajistit tak bezproblémovou účast českého týmu na pekingských hrách.

Velvyslanectví České republiky si váží vynikajících sportovních výkonů českých paralympioniků, které přispívají k budování dobrého jména České republiky v zahraničí, a vyvíjí doprovodné aktivity, jejichž účelem je další zviditelnění českých úspěchů zejména před čínským domácím publikem.

Galerie


Zimní paralympijské hry 2022