česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Skupina Mirai nadchla během akce Walk Through Czech Culture

Dne 19. září proběhla v prostorách české ambasády v Pekingu zahradní slavnost „WALK THROUGH CZECH CULTURE“ spojená s koncertem skupiny MIRAI.
 

Zahradní slavnost byla pojata ve stylu českých letních zahrádek s čepovaným českým pivem a s gastronomickými speciality české kuchyně, které připravil šéfkuchař ambasády Tomáš Veselý.

V reprezentačních prostorách českého velvyslanectví byla pro návštěvníky připravena výstava Česko-čínského muzea současného umění (CCC). Na zahradě ambasády byly vystaveny sochy od čínského sochaře Pan Kai a ve výstavním sále rezidence obrazy od paní A Qin Kunying Straka. Výstava byla dále doplněna ukázkami českého designu od studia Modernista, manufaktury TON a tradičních výrobců českého skla firem Preciosa, Egermann a Halama.

Vyvrcholením celého večera byl pak koncert známé skupiny MIRAI. Kapela hrála ve složení Mirai  Navrátil (zpěvák a frontmen kapely), Šimon Bílý (bicí), Michal Stulík (baskytara) a Tomáš Javůrek (kytara). Hodinový akustický koncert byl velkým uměleckým zážitkem. Publikum bylo nadšené a skupina MIRAI tak získala příznivce i v kulturně odlišné a geograficky vzdálené Číně.

Večera se zúčastnilo kolem 400 hostů z řad českých krajanů, zástupců diplomatického sboru, čínských médií a čínských přátel České republiky. Celá akce byla součástí oslav 70. výročí česko-čínských diplomatických vztahů a byla sponzorována firmou ŠKODA Auto.

Galerie


Walk Through Czech Culture 2019