česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zimní olympijské hry v Pekingu skončily

Velvyslanectví ČR v Pekingu děkuje všem českým sportovcům za účast na XXIV. zimních olympijských hrách v Číně, které byly zakončeny slavnostním ceremoniálem 20. února 2022. Samotná účast a řada výborných sportovních výkonů členů české olympijské výpravy podstatným způsobem přispěly k budování dobrého jména České republiky nejen v Číně, ale i po celém světě, za což jim náleží náš vděk a obdiv.

Poděkování také náleží všem členům realizačního týmu a Českému olympijskému výboru za vysoce profesionální přístup ve věci podpory našich sportovců a tohoto výjimečného svátku sportu. Přestože velvyslanectví z důvodu dodržování přísných protiepidemických opatření nemohlo s členy výpravy komunikovat tváří v tvář a poskytnout jim asistenci přímo uvnitř olympijské bubliny, vynasnažilo se vyjít vstříc všem jejich potřebám a prosbám a zajišťovalo nonstop pohotovostní linku pro řešení jejich mimořádných situací. Pro Velvyslanectví ČR v Pekingu byla sportovní klání českých atletů příležitostí pro oslovení příslušníků české komunity v Číně a uspořádání sportovně-společenských a propagačních akcí na podporu našich olympioniků a celé České republiky.

Výkony sportovců jsou lidem inspirací a vzbuzují zejména u mladé generace zájem o sport, čímž zářní atleti současnosti pomáhají formovat hvězdy zítřků a zajišťují kontinuitu českého vrcholového sportu. Jejich úspěchy a úsilí, které vynaložili pro reprezentaci své země, jsou obdivuhodné. Věříme, že se jim i do budoucna bude dařit dosahovat svých osobních cílů a být vzorem pro další generace.

XXIV. zimní olympijské hry jsou za námi. Velvyslanectví ČR v Pekingu se však již nyní připravuje na navazující XIII. zimní paralympijské hry a zejména na příjezd Českého paralympijského týmu, kterému bude ze strany velvyslanectví taktéž poskytnuta nejvyšší možná podpora.

 

Sportu zdar!

Galerie


Konec ZOH