česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ekonomická diplomacie v praxi: Úspěšná propagace českých firem při příležitosti státního svátku ČR 2020

Dne 22. října 2020 se v prostorách hotelu St. Regis uskutečnila úspěšná propagace českých firem a slavnostní připomenutí státního svátku založení samostatného státu. Tato významná společenská událost – připomenutí 102 let od Dne vzniku samostatného československého státu – se letos nesla v duchu podpory podnikání českých firem na čínském trhu, který zde v Číně začíná po zvládnutí pandemie COVID-19 oživovat.

Večerní propagaci firem a společenskému setkání předcházela dopolední marketingová akce na podporu českého piva v Číně a tisková konference k týdnu české kuchyně a českých nápojů (se zaměřením na cílenou distribuci piva na celočínském trhu). Před zahájením večerního programu propagace českých firem působících na čínském trhu a následného společenského podniku připomínajícího státní svátek České republiky proběhla odpoledne další tisková konference.

Večerní společenský podnik zahájila česká a čínská hymna, následovaly projevy českého velvyslance Vladimíra Tomšíka a hlavního čínského hosta, kterým byl zástupce vrchního ředitele evropského odboru čínského ministerstva zahraničí pan Lu Shan. (anglický text projevu českého velvyslance naleznete v příloze).

Po skončení projevů měli hosté možnost si prohlédnout výstavu připomínající historii 100 let české koruny, kterou připravilo české velvyslanectví v Pekingu ve spolupráci s Českou národní bankou.

Další mimořádně zajímavou akcí, přichystanou pro hosty odpoledního i večerního odborného a společenského programu, byla výstava 125. leté historie automobilky Škoda.  

Během společenského setkání byly nabídnuty pokrmy tradiční české kuchyně připravené šéfkuchařem českého velvyslanectví. Mezi podávanými nápoji nechyběl čepovaný Plzeňský Prazdroj a ochutnávka českého vína. Společenské setkání doprovázela reprodukovaná swingová hudba orchestru Karla Vlacha. Hosté měli rovněž možnost prohlédnout si vybrané kuchyňské přístroje od firmy Tescoma.

Vyvrcholením akce bylo vyhlášení týdne české kuchyně, který hostí hotel St. Regis od 23. do 28. října. Hoteloví hosté a další návštěvníci tak mohou ochutnat speciality české kuchyně, české nápoje a dopřát si exkluzivní české gastronomické zážitky i v Pekingu. Zároveň je možné zkusit štěstí v tombole se zajímavými českými cenami.

Společenské akce na propagaci českých firem a slavnostního připomenutí státního svátku se zúčastnilo přes 250 hostů z řad diplomatické komunity a čínských partnerů českého velvyslanectví především z oblasti  obchodu.

přílohy

Ambassador´s Speech 295 KB PDF (Acrobat dokument) 27.10.2020

Galerie


Ekonomická diplomacie v praxi