česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Pekingu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec představil Českou republiku na investičním semináři v Shenzhenu

V technologicky vyspělém jihočínském městě Shenzhen se dne 24. března uskutečnil investiční seminář. Akci organizovalo Velvyslanectví ČR v Pekingu ve spolupráci s regionálním zastoupením agentury CzechInvest. Projekt byl realizován jako projekt na podporu ekonomické diplomacie s finanční podporou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Velvyslanec Vladimír Tomšík představil potenciálním investorům podnikatelské a investiční prostředí České republiky. Podrobnější informace pak zazněly v prezentaci pana Jana Zapletala, ředitele regionálního zastoupení agentury CzechInvest. Účastníci akce, zástupci vytipovaných firem s potenciálem investic generujících vysokou přidanou hodnotu produkce, měli příležitost získat specifické informace i od expertů z České republiky. Ke konferenci byli video přenosem připojeni zástupci poradenských a právních firem, které jsou členy Sdružení pro zahraniční investice (AFI). Seminář byl tedy i velmi prakticky zaměřen a potenciální investoři získali i velmi expertní informace, které mohou podpořit rozhodování o umístění investice do České republiky.

Třinácti milionové město Shenzhen, které v loňském roce zaznamenalo 3.1 % meziroční růst hrubého domácího produktu (HDP), je považováno za centrum technologického rozvoje celé Číny. O možnostech obchodně-ekonomické spolupráce jednal velvyslanec téhož dne s náměstkem primátora, panem Ai Xuefeng/-em.

 

Ladislav Horák, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Velvyslanectví ČR v Pekingu