česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Newsletter ekonomického úseku - duben2012

3. května 2012 vyšlo dubnové číslo Newsletteru ekonomického úseku

Čína stárne. Stovky milionů „nových“ čínských důchodců – to je trh a obrovská příležitost nejen pro čínské výrobce, ale také importéry zboží, které tato spotřebitelská skupina nakupuje. V tématu čísla se dočtete o jaké zboží jde a kde vidíme obchodní příležitosti my.

Ročně se v Číně v průměru zvyšují mzdové náklady o více než 13 procent. Pokud v Číně nakupujete subdodávky nebo kompletní zboží, určitě jste s tímto trendem dobře obeznámeni. Ustojí zahraniční dovozci toto navyšování nákladů, nebo přesunou výrobu z Číny do ještě nákladově výhodnějších zemí? Nebo dokonce zpět domů? Zamýšlíme se na str. 3.

Autonomní oblast Vnitřní Mongolsko je země zaslíbená. Nebo by alespoň být mohla - našim obchodním zájmům. Přesvědčil se o tom ekonomický rada Petr Vávra v rámci návštěvy Xilinhotu, učiněné na základě pozvání významné místní firmy Oater. Příležitosti, které v tomto regionu Petr vidí, shrnuje v dalším článku čísla.

Třetí částí pokračuje populární seriál kolegyně Sandry – tentokrát o čínské etiketě. Pokud se nechcete v zemi středu dopustit neodpustitelného faux pas, zanechte kapesníky doma a začtěte se do závěrečného článku čísla.

Dubnové číslo Newsletteru EK stahujte ZDE.

přílohy

duben2012_final 204 KB PDF (Acrobat dokument) 4.5.2012