česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
IMG_9627
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast vedoucího OEÚ na pracovní konferenci o zemědělské spolupráci mezi ČLR a zeměmi střední a východní Evropy pod názvem „Agricultural Business Talk between China and Central-Eastern European Countries

Ve dnech 3. - 6.11.2008 se VOEÚ ZÚ Peking zúčastnil pracovní konference o zemědělské spolupráci mezi ČLR a zeměmi střední a východní Evropy pod názvem Agricultural Business Talk between China and Central-Eastern European Countries ve městě Suzhou, provincie Jiangsu.

Konference o spolupráci v zemědělství mezi ČLR a zeměmi střední a východní Evropy v Suzhou

Českou republiku zde kromě ZÚ Pekine reprezentovali také představitelé GK Šanghaj a firem United Bakeries a. s., Hájek Zrzavecký, a. k., ZD Jeseník, České asociace strakatého skotu, Statku Uhersko a odbytového družstva Mlecoop[1]. Konference se kromě prezentací účastníků z ČLR a evropských zemí (ČR, Polsko, Maďarsko, Bulharsko, Srbsko, Chorvatsko, Makedonie) věnovala také otázkám dalšího rozvoje vzájemné spolupráce, zlepšení mechanismu komunikace a v neposlední řadě byl vyhrazen prostor i pro konkrétní jednání čínských a zahraničních firem.

Českou republiku reprezentovali představitelé firem United Bakeries a. s., Hájek Zrzavecký, a. k., ZD Jeseník, České asociace strakatého skotu, Statku Uhersko a odbytového družstva Mlecoop

Zemědělskou konferenci bylo možno zhodnotit jako pozitivní přínos k rozvoji obchodní a investiční spolupráce s ČLR, neboť kromě nových kontaktů se zejména díky účasti firem podařilo zviditelnit české zemědělství a potravinářský průmysl a vytvořit předpoklady pro nové obchodní vazby. Zároveň byla tato akce možností k zajímavé výměně názorů a zkušeností mezi zástupci jednotlivých zemí a v některých případech i k začátku slibné obchodní spolupráce na čínském trhu (kupř. CZ-HU).

Účastníci konference

zpět na přehled zpět na aktivity


[1] United Bakeries zároveň zastupovala Potravinářskou komoru ČR, Česká asociace strakatého skotu Agrární komoru ČR.