česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast zástupců OEÚ na mezinárodním veletrhu 9th Western China International Economy&Trade Fair

OEÚ ZÚ Peking navštívil ve dnech 25.-27.10.2008 Chengdu, hlavní město provincie Sichuan, kde se jeho zástupci zúčastnili veletrhu 9th Western China International Economy&Trade; Fair (společný stánek se ZK CzechTrade Chengdu a zástupci 5 českých firem) a EU-Sichuan Investment&Cooperation; Conference.

Ve dnech 27.-31.10.2008 se konal v Chengdu, hlavním městě provincie Sichuan, 9. ročník mezinárodního obchodního veletrhu (9th Western China International Economy&Trade Fair), kterého se formou společného stánku se ZK CzechTrade Chengdu a 5 českými firmami[1] zúčastnil také ZÚ Peking. Veletrh se měl původně konat v květnu t. r., byl však kvůli ničivému zemětřesení pouhý týden před zahájením veletrhu přeložen na říjen a s ohledem na tuto přírodní katastrofu byl zároveň spojen s celou řadou doprovodných akcí zaměřených na obnovu a rekonstrukci postižených oblastí provincie. Česká expozice se stala součástí projektu na podporu vztahů mezi provincií a zeměmi EU (Joining hands with Europe), kterého se dále zúčastnily SK, PL, DE, BE, UK, IT prostřednictvím svých ZÚ, obchodních či turistických asociací.

Hlavním cílem akce bylo prezentovat ČR v této provincii, kde se podařilo již dříve navázat velmi dobré kontakty jak s vedením provincie, tak i hlavního města Chengdu a dalších municipalit a s podnikatelským sektorem (CCPIT Sichuan), dále získat informace o pokračujícím procesu obnovy provincie po ničivém zemětřesení z května t. r. Zástupci OEÚ ZÚ Peking se mj. setkali s vedoucími představiteli provincie, zúčastnili se pracovního oběda s francouzskou ministryní obchodu A.-M. Idrac a navázali kontakty s představiteli mezinárodních institucí a zahraničních firem.

Chengdu 1

[1] Vítkovice, TEDOM, Ferrit, TOS Varnsdorf/TOS Kunming, CTR group a. s.