česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Účast zástupců OEÚ na prezentaci potravinářských výrobků zemí Evropské unie „Taste of Europe"

Dne 24. 11. 2008 se ZÚ Peking zúčastnil prezentace potravinářských výrobků zemí EU zorganizované FR PRES v hotelu Sofitel Wanda v Pekingu pod názvem Tasting Europe

Cílem akce bylo prezentovat cca čtyřem stům pozvaných čínských a zahraničních hostů včetně obchodníků a médií rozmanitost potravinářského průmyslu a kultury stravování v EU, vytvořit prostředí pro nové kontakty a možný vstup na místní trh. Akce byla úspěšná a Česká republika zde byla důstojně zastoupena rozmanitými výrobky díky ZÚ Peking a zúčastněným firmám.

FR PRES nabídlo v rámci doprovodných aktivit svého předsednictví ČS účast na prezentační a společenské akci potravinářského průmyslu EU pod názvem Tasting Europe. Akce se konala dne 24. 11. 2008 večer v hotelu Sofitel Wanda v Pekingu a bylo na ni pozváno cca 400 hostů z řad čínských i zahraničních obchodníků, novinářů a diplomatů.

Nejvíce výrobků prezentovaly členské země, které jsou na trhu již významně zastoupeny – jako FR (mléčné výrobky, vína, likéry, minerální vody), DE (vína, sýry) nebo IT (vína, sýry, teplá kuchyně, konzervovaná zelenina, cukrovinky), nicméně také CZ měla poměrně velké a různorodé zastoupení. Z vlastních zdrojů poskytl ZÚ Peking víno z Vinařství Valtice (bílé i červené), Becherovku a Plzeňský Prazdroj (30 l sud), čínský distributor prezentoval minerální vodu Zaječická hořká a včelí med, díky spolupráci Statku Uhersko, odbytového družstva Mlecoop a jejich partnerů byly dále představeny mléčné výrobky (řada výrobků TATRA, polotvrdé sýry).

O všechny uvedené výrobky byl mezi hosty velký zájem, díky čemuž získal ZÚ Peking nové kontakty na potenciální zájemce o vystavované zboží. Návštěvníkům byly předány propagační materiály, vytvořené OEÚ ZÚ Peking o jednotlivých výrobcích a jejich produktech[1], zároveň měli možnost seznámit se v rámci ochutnávky s jejich kvalitou a tradiční chutí.

zpět na přehled zpět na aktivity

 


[1] viz příloha