česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
IMG_4510a
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Národní výstava ČR v Xi´anu duben 2009

Také v letošním roce byla Ministerstvem průmyslu a obchodu zorganizována ve spolupráci s naším ZÚ Peking, ZK CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism Národní výstava ČR, tentokráte ve městě Xi´an, centru provincie Shaanxi.

Ve dnech 4. – 7. 4. 2009 se v ČLR uskutečnila návštěva ředitele odboru mimoevropských zemí Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MPaO) Vlastimila Lorenze Hlavním cílem byla účast na Národní výstavě ČR ve městě Xi´an, centru provincie Shaanxi. V rámci setkání s oficiálními představiteli provincie Shaanxi i dalších regionů ČLR byly kromě bilaterálních vztahů diskutovány také otázky CZ PRES a globální finanční a ekonomické krize. ŘO Lorenz byl přijat druhým nejvyšším představitelem provincie, předsedou CPPCC (China People´s Political Consultative Conference) Ma Zhongping-em, setkal se s guvernérem provincie, s viceprezidenty CCPIT (China Council for Promotion of International Trade) Shaanxi Sub-Council, s místostarostkou městské části Xi´anu a dalšími představiteli včetně provincií Liaoning a Sichuan.

Xian_1

V rámci programu Národní výstavy ČR na 13. mezinárodním obchodním a investičním veletrhu vystoupil ŘO Lorenz na tiskové konferenci, na mezinárodním i česko-čínském podnikatelském semináři a navštívil českou expozici na veletrhu, kde se setkal s vystavovateli z ČR. ŘO Lorenze doprovázel VO zemí Asie a Pacifiku Miroslav Okrouhlý. Za ZÚ Peking se Národní výstavy ČR zúčastnil velvyslanec Vítězslav Grepl spolu s pracovníky OEÚ.

Xian_2

Jednání ve městě Xi´an proběhla ve velmi přátelské atmosféře a stala se potřebným impulsem pro další rozvoj vztahů s provincií Shaanxi. Další příležitostí pro podpoření konkrétních aktivit z české strany bude připravovaná návštěva na vysoké úrovni z této provincie, plánovaná do České republiky na květen/červen t. r.Díky Národní výstavě se podařilo výrazným způsobem prezentovat Českou republiku a její potenciál v obchodě, investicích i turistice, zároveň byl vytvořen prostor i pro prezentaci kulturní. České firmy, které vystavovaly na veletrhu, získaly jednak přehled o situaci v provincii a možné spolupráci, zároveň získaly řadu nových kontaktů, které mohou za podpory ZÚ Peking, GK Šanghaj a ZK CzechTrade i ZK CzechInvest dále rozvíjet.

zpět na přehled zpět na aktivity