česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Střední Evropa – ráj pro čínské turisty

Všechny země tzv. Visegrádské čtyřky, tj. ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko, už řadu let společně lákají turisty z ČLR k návštěvě tohoto středoevropského regionu. Ve dnech 13. až 15. dubna 2011 společně vytvořily stánek na každoročním turistickém veletrhu v Pekingu (COTTM China).

Na závěr veletrhu se zástupci všech čtyřech zemí uchýlili pod letošním vedením maďarských kolegů na české velvyslanectví v Pekingu, které poskytlo prostory pro společnou prezentaci krás a lákadel regionu pozvaným médiím a cestovním kancelářím z celé ČLR a také pro závěrečný koktejl, na němž nechyběla ani Becherovka, piva Budvar a Zubr či minerální vody Mattoni a Aquila, jež se do Číny v současné době dovážejí.

Akce pro zhruba stovku pozvaných hostů se vydařila i díky krásnému počasí a příjemnému prostředí na rezidenci velvyslanectví, které těží nejen ze své výhodné polohy v centru města, ale i z krásné zahrady ozdobené jarními květy stromů.

Pro ilustraci uvádíme, že v loňském roce navštívilo ČR celkem 79 tisíc turistů z ČLR a lze očekávat, že i v roce 2011 tento údaj opět poroste.

Tourism