česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání vlády Heilongjiangu s evropskými zástupci v Harbinu

Severočínská provincie Heilongjiang je nejen nejsevernější a nejvýchodnější provincií Číny, ale zároveň i provincií s nejvyšší zeměpisnou šířkou. Její rozlehlé pozemky a úrodná půda dala vzniku vhodným podmínkám pro zemědělství, a to nejen obilnářství, ale i agroprůmyslu. Její umístění v blízkosti ruských a mongolských hranic také vštěpilo ráz její kultuře, průmyslu a obchodním příležitostem.

Ve dnech 18. – 20. června se v hlavním městě provincie Heilongjiang, Harbinu, uskutečnilo setkání zástupců místní vlády s evropskými představiteli, tzv. Euro-China Business Meeting Heilongjiang 2012. Organizátorem letošního ročníku setkání byl stejně jako v předchozích letech Macro Euro-China Entrepreneurs Club (MECEC). Pozvání na letošní ročník kromě podniků členských států EU, vnitrostátních a regionálních zástupců investičních a obchodních kanceláří, vládních organizací a agentur z celkově 12 evropských zemí, přijali i vládní diplomaté, včetně účasti velvyslance Slovenské republiky, Bosny a Hercegoviny a zástupce obchodně-ekonomického úseku ZÚ Peking, Jana Hebnara. Celkově se této akce zúčastnilo více než 100 evropských podniků a 200 společností z Heilongjiangu.

Cílem této každoročně pořádané akce bylo stimulovat investice a rozvoj obchodu mezi provincií Heilongjiang a podniky EU prohloubením spolupráce mezi malými a středními podnikateli (MSP) EU a Číny. Setkání mělo napomoci evropským MSP v usnadnění vstupu na komplikovaný čínský trh, a naopak čínským podnikům, především z provincie Heilongjiang, otevřít dveře navázání spolupráce s evropskými protějšky za účelem získání evropských technologií a značek pro čínský trh.

Nejpřínosnějším bodem konference bylo tzv. face-to-face setkání, kdy zúčastněné strany měly přímou možnost setkat se tváří v tvář se svými potencionálními partnery a zaměřit se podrobně na otázky budoucí spolupráce.

Vedení provincie Heilongjiang usiluje o rozvoj a prohloubení spolupráce v oblastech turismu, výrobních odvětvích, v automobilovém a leteckém průmyslu a biozemědělství. Tímto se České republice nabízejí příležitosti převážně v odvětví potravinářském, zejména oblasti biopotravin, ale také v oblasti dřevařské, automobilové, letecké a turismu.

venue

Harbin conference 2012