česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

CCTV2: Snídaně velvyslanců s představiteli čínského businessu na téma příležitostí v oblasti investic

Velvyslanec L. Sečka se dne 11. prosince 2013 spolu s dalšími vybranými velvyslanci (Kanada, Brazílie, Indonésie, Polsko, Rakousko, Řecko, Kypr, Kostarika) setkal před kamerami CCTV s představiteli čínského businessu. Tématem setkání byly především nové příležitosti v oblasti investic a hostitelem byl prezident kanálu CCTV 2 Guo Zhenxi.

Velvyslanec ČR v ČLR L. Sečka ve svém krátkém příspěvku (Czech Republic and China: Simply Smart Investment) představil ČR jako vhodné místo pro čínské investice a zmínil, že již stávající spolupráce v oblasti obchodu a investic má mnoho úspěšných příkladů. Přesto, mj. vzhledem k vysoké komplementaritě v mnoha sektorech, existuje řada dalších ne zcela využitých příležitostí.  Velvyslanec také neopomněl vyzdvihnout důležitost pokračujících reforem v Číně a aktuálně vyjednávanou bilaterální dohodu mezi EU a Čínou v oblasti investic, která se stane výborným rámcem pro další prohloubení spolupráce.

VV Libor Sečka pozval všechny přítomné podnikatele na Čínské investiční fórum v Praze v roce 2014 a pohovořil s několika přítomnými businessmany, včetně CEO společnosti CNR, která v CZ podepsala dohodu o spolupráci s ČVUT v Praze v oblasti výzkumu.

http://jingji.cntv.cn/2013/12/12/VIDE1386810121888888.shtml

Galerie


CCTV2