česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čínské investiční fórum 2013

Ve dnech 12. – 14. listopadu se na Pražském hradě pod záštitou prezidenta Zemana uskutečnilo Čínské investiční fórum 2013. Za čínskou stranu se nejvýznamnější česko-čínské události tohoto roku zúčastnila 120ti členná delegace vedená náměstkem ministra zahraničních věcí, panem Song Tao.

Ve dnech 12. - 14. listopadu 2013 Praha již po několikáté hostila China Investment Forum. Úlohu hlavního organizátora převzala Smíšená česko čínská komora vzájemné spolupráce. Záštitu nad letošní akcí převzal prezident ČR Miloš Zeman, který byl hlavním hostitelem všech účastníků ve slavnostních prostorách Španělského sálu na Pražském hradu. Záštitu převzali také oba velvyslanci, Yu Qingtai a Libor Sečka.

Slavnostní zahájení proběhlo na galavečeři ve Smetanově síni Obecního domu, která byla podávána předsedou vlády ČR Jiřím Rusnokem a které se zúčastnili i hlavní čínský host náměstek ministra zahraničí ČLR a GT sekretariátu spolupráce mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy Song Tao a bývalý prezident ČR Václav Klaus.

V průběhu hlavního jednacího dne na Pražskem hradě dne 13.11. promluvili k hostům mj. premiér Jiří Rusnok, ministr zahraničí Jan Kohout, ministr pro místní rozvoj František Lukl, ministr zdravotnictví Martin Holzát a velvyslanec České republiky v Číně Libor Sečka. Na čínské straně lze zmínit také člena Stálého výboru Všelidového shromáždění ČLR Cai Fang, ředitele a moderátora ekonomických pořadů (CCTV) Rui Chenggang, prezidenta Farmy čínsko-česko-slovenského přátelství Lu Zhenhua a mnoho zástupců čínských provincií či thinktanků. Přítomni byli také zástupci podnikatelských elit z obou zemí.

Akce posloužila jako výborné místo k diskusi všech účastníků o bilaterální dimenzi vztahů, o aktuálních i budoucích projektech a o možnostech, jak nadále plně rozvíjet potenciál vztahů ČR a Číny. Tématem samozřejmě byl i aktuální vývoj v Číně, která ve stejnou dobu ohlásila velmi rozsáhnou vlnu reforem.

Za ZÚ Peking se akce účastnila také vedoucí ekonomického úseku K. Jurčová.

 

Galerie


CIF foto