česky  english  中文 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se představily na veletrhu služeb

V Pekingu se na přelomu května a června 2016 uskutečnil největší čínský veletrh služeb CIFTIS 2016 (China International Fair for Trade in Services). Nechyběly na něm české firmy zastupující sektory finančních, architektonických, environmentálních a turistických služeb.

Význam sektoru služeb v rámci čínské ekonomiky každým rokem roste. V roce 2015 služby tvořily poprvé více než 50% čínského HDP. Veletrh CIFTIS tak byl ukázkou toho, co Čína v tomto sektoru nabízí a ideální příležitostí pro zahraniční společnosti prezentovat své služby pro čínský trh.

Na českém stánku o rozloze 130m2 se v rámci veletrhu CIFTIS prezentovalo celkem devět českých společností: Home Credit, Kogaa Architecture Studio, Advanced Materials, Michael Travel, Jalta Boutique Hotel, International Youth Forum, Invia, Premiant City Tour a Czechia Weddings and Meetings. Český stánek sloužil firmám jako prostor pro prezentaci služeb a pro B2B jednání s čínskými partnery. Za podpory CzechTourism a pivovaru Lobkowicz měli návštěvníci českého stánku také možnost přímo okusit některé z atrakcí České republiky.

Český stánek osobně za doprovodu českého velvyslance Bedřicha Kopeckého navštívil čínský vicepremiér Wang Yang.

Účast na veletrhu služeb CIFTIS se uskutečnila prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR. Zároveň byla účast součástí projektu Czech Days in Bohai Region, při kterém ČR propaguje české služby, cestovní ruch a potraviny v regionu Bohai – tedy městech Peking a Tianjin a provincii Hebei. Hlavními partnery Czech Days jsou Škoda Auto, Home Credit a CEFC.